Home Inspirujące Matka zdecydowała się na wychowanie swojego niepełnosprawnego syna. 29 lat później zdarzył się cud.

Matka zdecydowała się na wychowanie swojego niepełnosprawnego syna. 29 lat później zdarzył się cud.

W 1988 roku Zou Hongyan urodziła dziecko. Niestety komplikacje poporodowe doprowadziły do porażenia mózgowego u dziecka. Wszyscy łącznie z lekarzami namawiali ją, aby porzuciła syna, sądząc że chłopiec stanie się dla rodzica jedynie udręką i nigdy nie będzie w stanie być szczęśliwy.

Również mąż Zou podzielał tę opinię. Kobieta jednak postanowiła zatrzymać maleństwo i w efekcie końcowym rozwiodła się z mężem, który nie zaakceptował tej trudnej sytuacji.

matka

Źródło: boredpanda.com

Samotna matka musiała podjąć pracę na trzy zmiany, aby być w stanie utrzymać swoją rodzinę. Duże wydatki ponosiła bowiem na terapię niepełnosprawnego syna i ubezpieczenie.

matka1

Źródło: boredpanda.com 

Zou doskonale zdawała sobie sprawę z braków swojego dziecka, dlatego też pracowała z nim i poświęcała mu dużo więcej czasu niż rodzice zdrowych dzieci. Nauczyła syna wszystkiego co mogła – między innymi jak posługiwać się pałeczkami do jedzenia, uczyła go też czytania i pisania. Pomagała niepełnosprawnemu synowi w każdej dziedzinie życia, jeśli tylko pojawiały się trudności.

Starania Zoe przyniosły wymierny efekt… 29 lat później, ten sam chłopiec, któremu nikt poza matką nie dawał szans, skończył Uniwersytet w Pekinie z dyplomem inżyniera i dostał się na Harvard!

matka2

Źródło: boredpanda.com

Ten przykład dowodzi, że ciężka praca, wytrwałość, miłość i oddanie czynią cuda! Zou Hongyan ma powody do dumy z siebie i syna.

Jeśli chcecie nagłośnić tę piękna historię bezgranicznej miłości matki do dziecka…podzielcie się nią i podajcie dalej. 🙂

Twoja reakcja?

Super
Super
178
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
11
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz