Home Porady 4 pozycje jogi dla początkujących, dzięki którym pozbędziesz się tłuszczu z brzucha i pleców

4 pozycje jogi dla początkujących, dzięki którym pozbędziesz się tłuszczu z brzucha i pleców

4 pozycje jogi dla początkujących, dzięki którym pozbędziesz się tłuszczu z brzucha i pleców

Joga może być rozwiązaniem niemal każdego problemu. Zaprezentowane ćwiczenia są łatwe do wykonania i pozwalają pozbyć się „oponki” z okolic talii.

Ćwiczenia jogi są bardzo wszechstronne i pozwalają zachować ciało w świetnej kondycji.

Jeśli treningi wykonywane do tej pory zdążyły Cię znudzić, koniecznie musisz jej spróbować. Na pierwszy rzut oka nie wyglądają na wyczerpujące, lecz w rzeczywistości wymagają dużego wydatku energetycznego.

Możesz się o tym sam przekonać, próbując wykonać kilka póz.

Korzyści płynące z trenowania jogi:

  • odprężenie umysłu
  • zmniejszenie uczucia stresu
  • obniżenie ciśnienia krwi
  • wzmocnienie i uwydatnienie mięśni
  • spalanie tłuszczu
  •  rozciągnięcie mięśni
  • zwiększenie mobilności stawów i zmniejszenie ryzyka wystąpienia kontuzji

Dzięki jodze można także pozbyć się uporczywego tłuszczyku z okolic pasa, który zazwyczaj jest bardzo trudny do usunięcia. Pozycje zaprezentowane poniżej staną się Twoją bronią, dzięki której wywalczysz ładnie zarysowany brzuch. Nie należy zapominać, że odpowiednio zbilansowana dieta jest konieczna do osiągnięcia sukcesu, nie bez powodu mówi się, że „brzuch robi się w kuchni”.

1. Pozycja kobry

Połóż się na brzuchu z wyprostowanymi nogami i oprzyj czoło na macie, dłonie skierowane wewnętrznymi stronami do dołu umieść pod barkami, a łokcie zbliż do tułowia. Nabierając powietrza powoli prostuj ramiona i unoś klatkę piersiową do góry, tak by biodra pozostały na macie. Unieś się na tyle wysoko jak tylko jest to możliwe z zachowaniem komfortu. Wytrzymaj w tej pozycji 15-30 sekund, a następnie powoli opuść się w dół do pozycji wyjściowej. Powtórz całość 5 razy z 15 sekundowymi przerwami.

Zalety:

Pozycja kobry bardzo dobrze działa na mięśnie brzucha, wzmacnia plecy i górne partie ciała, zwiększa jego gibkość, i rozciąga kręgosłup czyniąc go bardziej elastycznym.

cobra

2. Pozycja łuku

Połóż się na brzuchu z ramionami po bokach, dłonie oprzyj na macie wewnętrznymi stronami ku górze. Robiąc wydech zegnij kolana i unieś je jak najwyżej, następnie złap się za kostki. Oddychając spokojnie wytrzymaj w tej pozycji 15-30 sekund. Powtórz ćwiczenie 5 razy z 15 sekundowymi przerwami.

Zalety:

Pozycja łuku wzmacnia gorset mięśniowy i rozciąga całe ciało, zwłaszcza kręgosłup. Wiele osób chwali ją za jej wyciszające właściwości i wykorzystują ją nie tylko do wzmocnienia mięśni brzucha, lecz także do odpręzania umysłu.

bow

3. Pozycja apanasana

Ułóż się na plecach z wyprostowanymi nogami, złączonymi stopami oraz ramionami wzdłuż tułowia. Wydychając powietrze powoli zegnij kolana i unoś je w kierunku klatki piersiowej. Kolejnym krokiem jest złapanie się za kolana i przyciągnięcie ich do ciała. Wytrwaj w tej pozycji 60 sekund i robiąc wydech puść kolana, by wrócić do pozycji wyjściowej. Wykonaj 5 serii z 15 sekundowymi przerwami.

Zalety:

Poprzez powolne przyciąganie kolan do klatki piersiowej napinasz mięśnie brzucha i rozciągasz dolną część pleców. Dzięki temu ćwiczeniu wysmuklisz okolice pasa i przyśpieszysz metabolizm.

knees

4. Powitanie słońca

Powitanie słońca jest tak na prawdę zbiorem 12 pozycji wykonywanych w odpowiedniej kolejności. Najlepsze efekty przynosi jeśli wykonasz ją zaraz po przebudzeniu, wachlarz ruchów sprawia, że angażuje do pracy całe ciało.

Zalety:

Powitanie słońca rozbudza ciało i daje energię na cały dzień. Oczyszcza organizm przez pobudzenie układu limfatycznego, którym transportowane są toksyny. Bardzo dobrze oddziaływuje na układ trawienny poprzez regularne i specyficzne ruchy. Ponadto uelastycznia kręgosłup i ma bezpośredni wpływ na spalanie tłuszczu, poprzez naprzemiennie kurczenie i rozciąganie okolic pasa.

sun

Źródło: valentinbosioc.com

Twoja reakcja?

Super
Super
21
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz