Home Porady Jeśli będziesz stosować te porady, Twoje dziecko przestanie być niegrzeczne. To łatwiejsze niż myślisz!
8.85K

Jeśli będziesz stosować te porady, Twoje dziecko przestanie być niegrzeczne. To łatwiejsze niż myślisz!

Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Chcą, aby dorastały w kochającym otoczeniu i w przyszłości były szczęśliwe i odpowiedzialne.

Dlatego też postanowiliśmy zebrać najważniejsze porady jak radzić sobie z najbardziej irytującymi zachowaniami naszych podopiecznych.

Część z nich może być oczywista, ale być może dowiesz się czegoś nowego, co pomoże Ci poradzić sobie z upartym kilkulatkiem. Poniższe zachowania są zupełnie normalne i nie ma powodu martwić się nimi. Wystarczy wskazać dziecku co powinno robić, a czego nie. Za chwilę dowiesz się jak!

dzieci1

#1. Robienie scen

To wynika często z tego jak rodzic reaguje na płacz dziecka. Maluch zaczyna mówić wyższym tonem głosu i stara się szantażować nas emocjonalnie. Rodzice szybko tracą cierpliwość i straszą dziecko konsekwencjami lub krzyczą. Najskuteczniejszą metodą jest po prostu ignorowanie krzyku i spokojne tłumaczenie, że będzie się z nim rozmawiać jedynie, gdy się uspokoi.

dzieci2

#2. „Brudne” jedzenie

Gdy dzieci jedzą, bardzo często zdarza się, że połowa posiłku ląduje na ziemi, ubraniach i w sumie wszędzie. Rodzice denerwują się wtedy, bo maluch ubrudził nowe ciuchy, kanapę czy dywan. Wystarczy przecież rozłożyć stare prześcieradło, które ochroni wszystkie te rzeczy. Kwestią czasu jest gdy dziecko nauczy się panować nad swoim posiłkiem.

dzieci3

#3. Kradzież

To dzieje się nagle. W pewnym momencie nasze dziecko przynosi do domu zabawkę czy kredki, które nie należą do niego. Mogło je zabrać z przedszkola, placu zabaw, lub innemu dziecku. Małe dzieci nie zdają sobie sprawy z tego czym jest kradzież. Dlatego powinno się im spokojnie wytłumaczyć, że nie wolno tak robić. Jako dorośli powinniśmy oddać przedmiot, przeprosić, lub zapłacić za wyniesione ze sklepu cukierki.

dzieci4

#4. Ciągłe zabieganie o naszą uwagę

Jeżeli nie możemy skorzystać z toalety, wykonać ważnego telefonu lub ugotować obiadu, bo dziecko cały czas domaga się uwagi, oznacza to, że coś jest nie tak. Dobrym sposobem na oduczenie dziecka takiego zachowania jest nastawianie minutnika. Zacznij powiedzmy od trzech minut.

Daj wtedy dziecku zabawki i powiedz, że dopóki nie zadzwoni alarm, będzie musiało chwilę pobyć samo. Z czasem możesz zwiększać ten czas. Warto pamiętać, że dzieci do 5. roku życia nie mają tyle cierpliwości co starsze dzieci, dlatego też trzeba je zrozumieć, zamiast się denerwować.

dzieci5

#5. Kłamstwo

Najczęściej ten problem pojawia się u dzieci w wieku…

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
34
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz