Home Porady Kiedy zaczyna swędzieć Cię pupa, idź do kuchni. Tam znajdziesz coś, co pomoże Ci w cierpieniu.

Kiedy zaczyna swędzieć Cię pupa, idź do kuchni. Tam znajdziesz coś, co pomoże Ci w cierpieniu.

Kiedy zaczyna swędzieć Cię pupa, idź do kuchni. Tam znajdziesz coś, co pomoże Ci w cierpieniu.

Hemoroidy są wstydliwym problemem, który dotyka wiele osób. Wywołują one objawy takie jak swędzenie, pieczenie i dyskomfort.

Wiele osób wstydzi się pójść z nimi do lekarza. Wizyta u niego nie jest jednak konieczna, bo istnieje kilka domowych sposobów, które pomogą pozbyć się tej kłopotliwej dolegliwości.

#1. Aloes

Ponieważ ma on właściwości przeciwzapalne, pomaga szybko pozbyć się nieprzyjemnych objawów. Sprawnie łagodzi ból i szybko przynosi ulgę. Wystarczy wmasować odrobinę żelu w bolące miejsce, a obrzęk zniknie prawie natychmiast.

#2. Witamina E

Hemoroidy dają mocno popalić szczególnie w przypadku, gdy skóra jest sucha. To powoduje występowanie krwawień. Dlatego też ważne jest, aby skóra była dobrze nawilżona. Kapsułka witaminy E pomoże rozwiązać problem suchości skóry. Nie jest to jednak długoterminowe lekarstwo.

#3. Ziemniaki

hemo1

Źródło: pixabay.com

Są bardzo przydatne w momencie, gdy hemoroidom towarzyszy krwawienie. Zetrzyj kilka ziemniaków na tarce, a powstałą pastę nanieś na krwawiące miejsca. Zostaw tam na kilka minut, aż pasta wyschnie. Szybko odczujesz ulgę, a krwawienie ustąpi. 

#4. Olejek z drzewa herbacianego

Jest on bardzo pomocny ze względu na właściwości łagodzące. Ponieważ taki olejek ma wysokie stężenie, powinno rozcieńczać się go z olejem rycynowym oraz olejem ze słodkich migdałów. Taką mieszankę nakładaj wacikiem na problematyczne miejsca. Jeśli będziesz regularnie stosować tę metodę, pozbędziesz się hemoroidów.

#5. Czosnek

hemo2

Źródło: pixabay.com

Zagotuj wodę i wrzuć do niej trzy ząbki czosnku oraz trzy liście laurowe. Mieszankę gotuj przez około 10 minut i zostaw do ostygnięcia. Nakładaj mieszankę na bolące miejsca trzy razy dziennie. Hemoroidy szybko znikną.

#6. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy poza swoimi zastosowaniami w kuchni pomaga również w walce z hemoroidami. Wystarczy odrobinę octu nanieść na wacik i wetrzeć w bolące miejsca. Dzięki temu odczujesz natychmiastową ulgę.

#7. Rumianek

hemo3

Źródło: pixabay.com

Herbata z rumianku nie tylko pomaga w przypadku przeziębień, ale również bardzo dobrze sprawdza się w przypadku hemoroidów. Zapobiega również powstawaniu blizn. Zaparz herbatę i poczekaj aż wystygnie. Zanurz w niej ręcznik i okładaj nim hemoroidy.

Źródło: besthealthpage.com

Twoja reakcja?

Super
Super
560
Ha ha
Ha ha
155
Wow
Wow
165
Smutny
Smutny
160
Zły
Zły
162

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz