Home Porady Zobacz, co kształt pośladków mówi o Twoim zdrowiu!

Zobacz, co kształt pośladków mówi o Twoim zdrowiu!

Zobacz, co kształt pośladków mówi o Twoim zdrowiu!

Okazuje się, że rozmiar i kształt pośladków zdradza ogólny stan zdrowia człowieka, a tkankę tłuszczową powszechnie uważa się za coś złego, gdziekolwiek byłaby zlokalizowana, lecz nie jest to do końca prawda.

Naukowcy są skłonni twierdzić, że miejsce zlokalizowania tkanki tłuszczowej wpływa na zdrowie człowieka. Nadmierna jej ilość w okolicy klatki piersiowej lub brzucha jest znacznie bardziej szkodliwa niż w przypadku pośladków i bioder.

Tłuszcz w okolicy bioder utrzymuje kwasy tłuszczowe z dala od serca, głównych naczyń krwionośnych i wątroby, zmniejszając ryzyko wystąpienia chorób serca i innych schorzeń, jak na przykład cukrzycy. Organizm mężczyzny jest uwarunkowany genetycznie do odkładania tkanki tłuszczowej w konkretnym miejscu, natomiast u kobiety odpowiadają za to hormony, które lokalizują tkankę tłuszczową w pośladkach, by chronić serce.

Udowodniono nawet, że osoby z większymi pośladkami są często inteligentniejsze.

Kobiety z większymi pupami miały tendencje do posiadania mniejszego poziomu cholesterolu i znacznie lepiej wytwarzały hormony metabolizujące cukier. Posiadanie dużej pupy wymaga nadwyżki kwasów omega-3, które z kolei odpowiadają za rozwój mózgu„.

Można wywnioskować, że posiadanie dużych pośladków nie zawsze jest wadą, lecz warto podjąć odpowiednie kroki, by usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej i wzmocnić dolne partie mięśniowe. Dzięki temu Twoje ciało zyska na zdrowiu.

Kwadratowa pupa

1-min

Pośladki wpasowujące się w prostokątny obrys mogą wiele oznaczać. Być może ich właściciel ma trochę za dużo tkanki tłuszczowej w okolicy pasa lub jest to osoba ćwicząca, ale mająca słabe pośladki. Dobrym rozwiązaniem na usunięcie nadmiernej tkanki tłuszczowej z okolic talii są ćwiczenia gorsetu mięśniowego i mięśni pośladkowych.

Okrągła pupa

2-min

Jeżeli możesz pochwalić się takim kształtem, najprawdopodobniej cieszysz się dobrym zdrowiem. W tym przypadku nie wielkie pokłady tkanki tłuszczowej mogą występować w górnej części pośladków i są bardzo łatwe do usunięcia.

Pupa w kształcie serca

3-min

Jest to prawdopodobnie najbardziej pożądany kształt pośladków. Są pełne u dołu i wysmuklają się ku górze aż do talii. Jeżeli chodzi o tkankę tłuszczową, w tym przypadku najchętniej lokalizuje się w górnych partiach ud. Panie cieszące się takim kształtem, zaobserwują, że wraz z wiekiem tkanka tłuszczowa będzie przemieszczała się w okolice pasa. Rozsądnie jest zgubić kilka kilogramów najwcześniej jak to możliwe, gdyż zaowocuje to dobrym zdrowiem w przyszłości.

Pupa w kształcie V

4-min

Najczęściej spotykana u starszych kobiet, gdyż tkanka tłuszczowa zdążyła przemieścić się z okolic pośladków w stronę pasa – jest to ściśle powiązane z wiekiem i mniejszym stężeniem estrogenu. Jeśli uważasz, że Twoja pupa ma taki kształt, istotne jest szybkie zrzucenie tkanki tłuszczowej, by chronić serce.

Niezależnie od kształtu, wszystkie pupy można poprawić tymi samymi ćwiczeniami. Wystarczą regularne i intensywne treningi pośladków.

Źródło: valentinbosioc.com

Twoja reakcja?

Super
Super
11
Ha ha
Ha ha
10
Wow
Wow
13
Smutny
Smutny
16
Zły
Zły
14

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz