Home Porady Sprawdź jakie zmiany zachodzą w organizmie, jeśli przez minimum 7 dni nie uprawiasz seksu

Sprawdź jakie zmiany zachodzą w organizmie, jeśli przez minimum 7 dni nie uprawiasz seksu

Sprawdź jakie zmiany zachodzą w organizmie, jeśli przez minimum 7 dni nie uprawiasz seksu

Wykonując różne czynności na porządku dziennym, nie jesteśmy często świadomi jakie niosą ze sobą konsekwencje. Na szczęście, dzięki dostępowi do internetu i jego zasobom dostęp do wiedzy jest praktycznie nieograniczony.

Życie intymne jest postrzegane przez ludzi jako chwila przyjemności, lecz skrywa w sobie wiele zalet, o których nie mamy pojęcia. Podobnie jak w przypadku innych, zdrowych form aktywności, jeśli przestaniemy je praktykować to przestaniemy czerpać korzyści z nich wynikających. Wielu ekspertów uważa, że brak kontaktów seksualnych przez okres jednego tygodnia, niesie ze sobą różne następstwa. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich.

Stres

Bycie w związku ze swoim partnerem daje możliwość na skuteczne i praktyczne obniżenie uczucia stresu. Jeśli przestaniemy dbać wzajemnie o nasze potrzeby, stajemy się automatycznie bardziej nerwowi i spięci. w 2005 roku przeprowadzono badania, z których wywnioskowano, że regularnie uprawiany seks poprawia kondycję fizyczną organizmu oraz usprawnia pracę mózgu. Dodatkowo, jest to dla ciała jak trening, dzięki któremu będziemy mogli być w tym coraz lepsi.

Problemy zdrowotne

Pewnie większość z Was wie, że osoby nie uprawiające żadnej aktywności fizycznej, mają lub mogą mieć problemy z sercem. Bycie w związku wiąże się z najprzyjemniejszą z możliwych form ruchu, można więc wywnioskować, że seks pozytywnie wpływa na kondycję układu sercowego.

Przeprowadzono nie dawno badanie, w którym udział wzięło wiele par. Udowodniono, że mężczyźni uprawiający seks minimum raz tygodniowo, doświadczali mniejszych problemów z erekcją.

Niskie poczucie własnej wartości

Jeśli jesteś w stałym związku i żyjesz wraz z partnerem, dłuższy brak kontaktów seksualnych może być destrukcyjny dla psychiki. Analizowanie przyczyn takiej sytuacji, może sprawić, że będziesz czuć się niechciany. Wiele badań wykazało, że w momencie wytrysku wydzielane są różne hormony, takie jak testosteron, estrogen i prolaktyna. Co ciekawe, mają one bezpośredni wpływ na zbalansowanie naszych emocji.

Jak można zauważyć, regularnie uprawiany seks to nie tylko kwestia przyjemności, lecz również zdrowia fizycznego i psychicznego. Jeżeli jesteście w związku, wykorzystajcie okazję i zadbajcie o swoje zdrowie, świetnie się przy tym bawiąc.

Źródło: valentinbosioc.com

Twoja reakcja?

Super
Super
444
Ha ha
Ha ha
139
Wow
Wow
80
Smutny
Smutny
39
Zły
Zły
39

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz