Home ludzie 10 codziennych nawyków, które odróżniają ludzi inteligentnych od głupich. #9 się nie spodziewacie

10 codziennych nawyków, które odróżniają ludzi inteligentnych od głupich. #9 się nie spodziewacie

By ocenić swoją inteligencję wcale nie potrzebujesz skomplikowanych testów mierzącą jej iloraz. Równie wiarygodne mogą się okazać… Twoje nawyki! Niektóre są typowe dla osób o ponadprzeciętnej inteligencji.

Inteligentni ludzie rzadziej wpadają w złość

Jeśli nieczęsto kłócisz się z partnerem, postój w korku nie wytrąca Cię z równowagi, a trudne sytuacje nie doprowadzają Cię do szału, być może jesteś geniuszem! Oczywiście każdy czasem się złości. Jeśli jednak zdarza Ci się to rzadziej niż innym, może to świadczyć o Twoim wysokim IQ.

Według badań prowadzonych przez uniwersytet w Michigan, istnieje korelacja pomiędzy agresywnymi zachowaniami i niskim ilorazem inteligencji. W ciągu 22 lat przeprowadzono obserwacje na 600 uczestnikach i wyniki nie pozostawiły wątpliwości: skłonność do konfliktów i agresja mają negatywny wpływ na rozwój inteligencji.

Inteligentni ludzi nigdy nie uważają się za lepszych od innych

1

Niektórym wydaje się, że są lepsi od innych. Tymczasem wśród osób inteligentnych niezwykle rzadko zdarzają się jednostki wykazujące zachowania ksenofobiczne czy rasistowskie.

Ludzie. z wysokim IQ unikają szufladkowania innych, są świadome swojej wartości i nie porównują się z otoczeniem. Zamiast zazdrościć, cieszą się z czyichś sukcesów, są pomocni i wyciągają lekcję z każdej porażki.

Inteligentni ludzie przyznają się do błędu

Z

Osoby inteligentne nie boją się przyznać do winy i wziąć odpowiedzialność za swoje czyny. To oznaka nie tylko inteligencji, ale także siły.

Takie osoby wiedzą, że każdy popełnia błędy, które pozwalają nam się rozwijać. Nie boją się stanąć twarzą w twarz z konsekwencjami swoich decyzji, a za porażki nie obwiniają otoczenia.

Inteligentni ludzie są empatyczni

1

Osoby z niskim ilorazem inteligencji bywają egoistyczne i często nie dostrzegają potrzeb otoczenia. Inteligentne zaś łatwo wczuwają się w czyjąś sytuację, rozumieją inny punkt widzenia i szanują odmienne poglądy. Postrzegane są jako osoby wrażliwe i serdeczne.

Inteligentni ludzie bywają złośliwi

1

Ludzie inteligentni często są samotnikami, a ich grono przyjaciół ogranicza się do kilku zaufanych osób. Niechętnie zapraszają do niego innych – obawiają się fałszu i intryg. Jeśli komuś nie ufają, mogą być złośliwi.

Inteligentni ludzie bywają…

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Strona 1 z 212

Twoja reakcja?

Super
Super
399
Ha ha
Ha ha
84
Wow
Wow
49
Smutny
Smutny
16
Zły
Zły
17

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz