Home ludzie 10 codziennych nawyków, które odróżniają ludzi inteligentnych od głupich. #9 się nie spodziewacie

10 codziennych nawyków, które odróżniają ludzi inteligentnych od głupich. #9 się nie spodziewacie

By ocenić swoją inteligencję wcale nie potrzebujesz skomplikowanych testów mierzącą jej iloraz. Równie wiarygodne mogą się okazać… Twoje nawyki! Niektóre są typowe dla osób o ponadprzeciętnej inteligencji.

Inteligentni ludzie rzadziej wpadają w złość

Jeśli nieczęsto kłócisz się z partnerem, postój w korku nie wytrąca Cię z równowagi, a trudne sytuacje nie doprowadzają Cię do szału, być może jesteś geniuszem! Oczywiście każdy czasem się złości. Jeśli jednak zdarza Ci się to rzadziej niż innym, może to świadczyć o Twoim wysokim IQ.

Według badań prowadzonych przez uniwersytet w Michigan, istnieje korelacja pomiędzy agresywnymi zachowaniami i niskim ilorazem inteligencji. W ciągu 22 lat przeprowadzono obserwacje na 600 uczestnikach i wyniki nie pozostawiły wątpliwości: skłonność do konfliktów i agresja mają negatywny wpływ na rozwój inteligencji.

Inteligentni ludzi nigdy nie uważają się za lepszych od innych

1

Niektórym wydaje się, że są lepsi od innych. Tymczasem wśród osób inteligentnych niezwykle rzadko zdarzają się jednostki wykazujące zachowania ksenofobiczne czy rasistowskie.

Ludzie. z wysokim IQ unikają szufladkowania innych, są świadome swojej wartości i nie porównują się z otoczeniem. Zamiast zazdrościć, cieszą się z czyichś sukcesów, są pomocni i wyciągają lekcję z każdej porażki.

Inteligentni ludzie przyznają się do błędu

Z

Osoby inteligentne nie boją się przyznać do winy i wziąć odpowiedzialność za swoje czyny. To oznaka nie tylko inteligencji, ale także siły.

Takie osoby wiedzą, że każdy popełnia błędy, które pozwalają nam się rozwijać. Nie boją się stanąć twarzą w twarz z konsekwencjami swoich decyzji, a za porażki nie obwiniają otoczenia.

Inteligentni ludzie są empatyczni

1

Osoby z niskim ilorazem inteligencji bywają egoistyczne i często nie dostrzegają potrzeb otoczenia. Inteligentne zaś łatwo wczuwają się w czyjąś sytuację, rozumieją inny punkt widzenia i szanują odmienne poglądy. Postrzegane są jako osoby wrażliwe i serdeczne.

Inteligentni ludzie bywają złośliwi

1

Ludzie inteligentni często są samotnikami, a ich grono przyjaciół ogranicza się do kilku zaufanych osób. Niechętnie zapraszają do niego innych – obawiają się fałszu i intryg. Jeśli komuś nie ufają, mogą być złośliwi.

Inteligentni ludzie bywają…

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
399
Ha ha
Ha ha
84
Wow
Wow
49
Smutny
Smutny
16
Zły
Zły
17

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz