Home Porady Zadbaj o swoją szyję – proste wskazówki, by zachować zdrową i młodo wyglądającą skórę

Zadbaj o swoją szyję – proste wskazówki, by zachować zdrową i młodo wyglądającą skórę

Zadbaj o swoją szyję – proste wskazówki, by zachować zdrową i młodo wyglądającą skórę

Pielęgnacja twarzy to dla większości z nas element dnia codziennego, zapominamy jednak, by równocześnie zadbać o szyję. Skóra w tym miejscu również ulega procesom starzenia, więc warto wiedzieć w jaki sposób poprawić jej kondycję.

Na pewno większość z Was pomyśli teraz o specjalnych kremach i innych specyfikach, produkowanych przez koncerny farmaceutyczne, lecz prawidłowa pielęgnacja skóry szyi wcale ich nie wymaga.

Prezentujemy poniżej metody poprawiające kondycję skóry, bazujące na naturalnych składnikach:

Stosuj witaminę C

Jest dobrym źródłem antyoksydantów, a spożywanie jej w formie suplementu diety lub jako dodatku w produktach spożywczych, niesie ze sobą duże korzyści. Zgodnie z badaniami, kremy z filtrem słonecznym zawierające witaminę C, przynoszą bardzo dobre rezultaty w dbaniu o kondycję skóry. Warto zaopatrzyć się w preparat zawierający kwas askorbinowy, ponieważ znacząco przyspiesza wchłanianie substancji.

Unikaj oparzeń słonecznych

Podobnie jak w przypadku innych części ciała, należy unikać oparzeń słonecznych. Wybieraj kremy z filtrem min. 30. Najlepiej jeśli będzie zawierał cynk oraz dwutlenek tytanu, gdyż w tym połączeniu krem świetnie blokuje promieniowanie UVA i UVB.

Ćwicz regularnie

Trening mięśni karku wpływa bardzo korzystnie na zachowanie zdrowej i młodo wyglądającej skóry szyi. Osoby wykonujące takie ćwiczenia minimum dwa razy w tygodniu, mają znacznie elastyczniejszą skórę. 

Stosuj kolagen

Czym jest kolagen? Jest jedną z tkanek łącznych, dzięki której skóra zachowuje jędrność, sprężystość i nieustannie się regeneruje. Suplementy bazujące na kolagenie przydają się w codziennej pielęgnacji skóry.

Spożywaj kwasy tłuszczowe przed pójściem spać

Nie eliminuj z diety produktów bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega 6. Twoja kolacja powinna być złożona z produktów takich jak, np. łosoś, sardynki, awokado, szpinak, nasiona lnu, nasiona dyni, etc. Kwasy tłuszczowe biorą udział w produkcji kolagenu i odbudowie komórek skóry, stąd spożywanie wyżej wymienionych produktów, na cztery godziny przed spaniem, będzie mieć pozytywny wpływ na kondycję Twojej skóry.

Jeżeli uważasz, że borykasz się z poważniejszymi problemami skórnymi, koniecznie skonsultuj się z dermatologiem.

Źródło: valentinbosioc.com

Twoja reakcja?

Super
Super
31
Ha ha
Ha ha
11
Wow
Wow
9
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz