Home Film 6 przerażających filmów, które oparte są na prawdziwych wydarzeniach. Aż włos się jeży…

6 przerażających filmów, które oparte są na prawdziwych wydarzeniach. Aż włos się jeży…

Mówi się, że życie pisze najgorsze scenariusze. Coś w tym jest, biorąc pod uwagę to, że najstraszniejsze horrory inspirowane były faktami.

O niektórych nigdy byśmy tak nie pomyśleli!

#1. Laleczka Chuky (1998)

horror1

Źródło: buzzfeed.com

Ten film opiera się na wydarzeniach z początku XX wieku. Pierwowzorem Chucky’ego był Robert – lalka voodoo, która należała do chłopca imieniem Eugene. Otrzymał ją od afrykańskiego służącego, który nie przepadał za jego rodziną. Niedługo potem w domu zaczęły się dziać bardzo dziwne rzeczy.

Lalka podobno biegała po korytarzach strasznie chichocząc, a w nocy atakowała chłopca i przewracała meble. Domownicy mówili również, że zmieniała wyraz twarzy, gdy się na nią patrzyło. Rodzina starała się jej pozbyć, ale bez efektu.

Po tym jak właściciel laleczki dorósł i zmarł, lalka znalazła się na strychu. Kiedy dom został sprzedany, trafiła ona do małej dziewczynki, której również bardzo dokuczała. Próbowała ją nawet zabić.

Obecnie lalka znajduje się w Old Post Office and Customhouse. Pracownicy twierdzą, że dzieją się tam dziwne rzeczy odkąd laleczka znalazła się u nich. Podobno, jeśli ktoś chce zrobić sobie zdjęcie z Robertem, musi go ładnie poprosić. Jeśli zrobi niezadowoloną minę, należy sobie odpuścić. Inaczej na rodzinę spadnie klątwa. Robert jest przedmiotem badań parapsychologów.

#2. Milczenie owiec (1991)

horror2

Źródło: buzzfeed.com

Może wydawać się to szokujące, ale Milczenie Owiec również ma swoje początki w prawdziwej historii. Ten fakt został ujawniony dopiero w 2013 roku. Pierwowzorem Hannibala Lectera była meksykański chirurg Alfredo Ballí Treviño. Alferdo zabił swojego przyjaciela, kochanka oraz kilku autostopowiczów.

Autor książki Milczenie Owiec, Thomas Harris, powiedział, że spotkał go gdy był jeszcze młodym reporterem w 1963 roku. Alfredo odsiadywał wtedy wyrok w więzieniu. Poderżnął gardło swojemu kochankowi, poćwiartował go, oddzielił mięso od kości i pogrzebał.

#3. Zodiac (2007)

horror3

Źródło: buzzfeed.com

Zodiac również był prawdziwym zabójcą, którego zagadka nadal nie została rozwiązana. W swoich listach twierdził, że ma na koncie 37 ofiar. Policja była w stanie potwierdzić jedynie pięć z nich. W wiadomościach, które wysyłał do gazet, zawarł kod, gdzie ukryta była jego tożsamość. Nie udało się go rozszyfrować.

#4. Koszmar z Ulicy Wiązów (1984)

horror4

Źródło: buzzfeed.com

Jakkolwiek niedorzecznie by to nie brzmiało, ta historia również ma swoje korzenie w prawdziwych wydarzeniach. Na początku lat 80-tych doszło do serii nagłych i niewytłumaczonych zgonów w trakcie snu. Ofiarami byli zawsze młodzi mężczyźni pochodzenia azjatyckiego, którzy od niedawna mieszkali w Stanach Zjednoczonych.

W sumie było ich aż 116. Brak było fizjologicznych przyczyn zgonu. W końcu okazało się, że ci mężczyźni umierali ze… strachu. Zamiast Freddiego zabijał ich Dab Tsog – duch mieszkający w zaświatach i porywający dusze do piekła. Wszystko zależało od ich wierzeń. Tak powstała inspiracja dla tej kultowej postaci.

#5. Udręczeni (2009)

horror5

Źródło: buzzfeed.com

Produkcja tego filmu rozpoczęła się jeszcze w 2003 roku. Andrew Trapani, który był producentem, obejrzał wówczas dokument o strasznym horrorze, który przeżyła Carmen Reed i jej rodzina. Był pod wielkim wrażaniem. Postanowił, że historia ta musi zostać opowiedziana jeszcze raz.

Odnalazł Carmen, a jej opowieść wgniotła go w ziemię. Nigdy wcześniej nie słyszał czegoś takiego. Uznał, że musi powstać film.

Gdy rodzina przeprowadziła się do tego domu, odkryła na tyłach mały cmentarz. W piwnicy znajdowała się sala, gdzie były balsamowane zwłoki, a także meble z szufladami, w których leżały ich zdjęcia. Okazało się, że to miejsce było kiedyś domem pogrzebowym.

Wtedy też zaczęły dziać się dziwne rzeczy – hałasy, skoki temperatury w pomieszczeniach oraz pojawianie się dziwnych postaci. W pewnym momencie było już tak źle, że rodzina cudem uszła z życiem.

#6. Teksańska masakra piłą mechaniczną (1974)

horror6

Źródło: buzzfeed.com

Ten film także oparty jest na prawdziwej historii. Seryjny morderca nazywał się Ed Gein. Trafił w ręce policji po tym, jak zabił właścicielkę pewnego sklepu w Painfield.

Jej ciało odnaleziono w szopie należącej do mężczyzny. Miała odciętą głowę i wisiała do góry nogami. Ed pozbawił ją narządów wewnętrznych. Już jesteście przerażeni? A to nie wszystko. Gein produkował również różne rzeczy z elementów ludzkiego ciała.

Były to na przykład spodnie ze skóry kobiecych nóg, miski z czaszek, abażury powleczone ludzką skórą czy ozdoby z sutków. Był on łowcą ciał. Nie mordował tych ludzi. Czekał na śmierć jakiejś osoby, rozkopywał jej grób  i zabierał to, co było mu potrzebne.

To przyniosło mu prawdziwą sławę. W jego domu znaleziono także ciało Mary Hogan, która zginęła dwa lata wcześniej. Ed Gein przyznał się jedynie do dwóch morderstw.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
12
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz