Home News Neurochirurdzy biją na alarm. Każda kobieta powinna poznać te fakty!

Neurochirurdzy biją na alarm. Każda kobieta powinna poznać te fakty!

Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus” jak mawiał John Grey. Różnice płci między kobietą a mężczyzną widoczne są przecież na pierwszy rzut oka… ale tu nie o te różnice chodzi. Okazuje się, że nie tylko różnimy się fizycznie ale także mamy inaczej zbudowane mózgi.

Ostatnie badania przeprowadzone przez neurochirurgów wykazały, że mózg kobiety jest dużo bardziej wydajny. Zespół z Loughborough University, kierowany przez Jima Horne’go dowiódł, że ten organ u płci pięknej może wykonywać w tym samym czasie o wiele więcej operacji niż mózg mężczyzny.

mozg1

Z tego też powodu kobiety radzą sobie z wielozadaniowością i mają podzielność uwagi.

Ewolucja spowodowała, że mózgi kobiet muszą radzić sobie z  nadmiarem obowiązków i docelowo szybciej pracować. Warunkiem wydajnej pracy mózgu jest jednak dużo odpoczynku, a to zapewnia mu sen.

Z tego też powodu neurochirurdzy alarmują i zalecają kobietom co najmniej osiem godzin snu na dobę. Okazuje się to niezbędne, gdyż mózg kobiety pracuje w „trybie awaryjnym” non-stop i jest gotowy do działania szybciej niż męski. Brak odpoczynku skutkuje przeciążeniem.

mozg2

Badania naukowe potwierdzają, iż kobiety wymagają więcej snu niż mężczyźni.

mozg3

Wnioski nasuwają się same…Drogie panie z artykułu jasno wynika, że jutro powinnyście pospać dłużej, a Wasi Panowie mają okazję wstać wcześniej i przygotować śniadanie.

Twoja reakcja?

Super
Super
2186
Ha ha
Ha ha
419
Wow
Wow
166
Smutny
Smutny
46
Zły
Zły
64

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz