Home Porady Masz problemy ze snem? Oto 3 produkty spożywcze, które znacząco wpływają na lepszy sen. Znasz je?

Masz problemy ze snem? Oto 3 produkty spożywcze, które znacząco wpływają na lepszy sen. Znasz je?

Masz problemy ze snem? Oto 3 produkty spożywcze, które znacząco wpływają na lepszy sen. Znasz je?

Bezsenność lub kilkukrotne budzenie się w nocy to jedna z najgorszych rzeczy, które mogą Ci się przytrafić. Jeśli często borykasz się z tym problemem, nie pozostaje to obojętne dla Twojego zdrowia, gdyż jesteś bardziej podatny na stres i zmęczenie, ponadto mogą wystąpić problemy z trawieniem.

Opisywany w artykule preparat bazuje na właściwościach trzech składników, dlatego skutecznie pozwoli Wam cieszyć snem i czerpać z wypoczynku jak najwięcej.

Lekarstwo na lepszy sen

Wystarczy przed położeniem się do łóżka spożyć łyżeczkę preparatu, składającego się z oleju kokosowego, miodu i soli morskiej, by organizm zachował równowagę przez całą noc.

Dzięki tym składnikom zapadniecie w głębszy sen i obniży się poziom kortyzolu, który odpowiada za budzenie się w środku nocy.

Działanie oleju kokosowego

Olej kokosowy zyskał dużą popularność w ostatnich latach, dzięki swym korzystnym właściwościom zdrowotnym. W opisywanym przez nas lekarstwie pełni funkcje głównie energetyczne, ponieważ dostarcza organizmowi długi dostęp do kalorii. Ponadto zawarte w nim kwasy tłuszczowe chronią przed spadkiem poziomu glukozy we krwi, co jest często przyczyną wybudzania się.

Olej kokosowy zawiera składniki, dzięki którym organizm jest w stanie wytwarzać odpowiednią ilość melatoniny, czyli hormonu odpowiedzialnego za uczucie senności.

Zalety spożywania miodu przed spaniem

Zastanawiasz się pewnie w jaki sposób miód, zawierający cukier, może pomóc Ci przespać noc, skoro wyższe stężenia glukozy mogą lekko pobudzać organizm. Okazuje się, że miód bywa bardzo pomocny, jeśli zdarza Ci się wstawać w nocy, ponieważ dobrze uzupełnia zapasy glikogenu wątrobowego.

Mózg w trakcie snu bazuje na energii pochodzącej ze zmagazynowanej glukozy (glikogenu), którą gromadzi wątroba. Jeśli jej zapasy są uszczuplone nadnercza wydzielają więcej adrenaliny i kortyzolu, a podwyższony poziom tych hormonów skutecznie utrudnia zasypianie.

Wybierając odpowiedni miód, miejcie na uwadze, że ten nieprzetworzony i naturalny jest około 22% bardziej skuteczny w produkcji glikogenu wątrobowego niż ten najczęściej spotykany w sklepach. 

Sól morska ułatwia zasypianie

Spożycie małej ilości soli morskiej tuż przed spaniem jest bardzo ważne, gdyż pomaga obniżyć stężenie hormonów stresu i wspiera przemiany energetyczne w organizmie. Prawidłowa ilość sodu w krwiobiegu sprawia, że ciało nie produkuje tak dużo adrenaliny i kortyzolu, a ich podwyższone stężenia powodują wybudzanie się.

Istnieją nawet dowody, że sól morska podnosi poziom oksytocyny, która jest hormonem odpowiadającym za zrelaksowanie i uspokojenie.

Przygotowanie preparatu ułatwiającego zasypianie:

  • 1 łyżka stołowa oleju kokosowego
  • 1/4 łyżeczki miodu
  • 1/8 łyżeczki soli morskiej

Możesz to zmieszać ze szklanką letniej wody, lub spożyć każdy składnik osobno, popijając go wodą, lecz pamiętaj by wypić preparat bezpośrednio przed spaniem. Jeśli zrobisz to troszkę wcześniej, nic już więcej nie jedz.

Jeśli obudzisz się w nocy możesz zastosować lekarstwo ponownie, dzięki czemu znów uda Ci się szybko zasnąć. Mamy jednak nadzieję, że od tej pory Twój sen będzie długi i głęboki.

Twoja reakcja?

Super
Super
16
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz