Home Niesamowite 3 fakty dotyczące bicepsów, o których możesz nie mieć pojęcia. Sprawdź czy je znasz!

3 fakty dotyczące bicepsów, o których możesz nie mieć pojęcia. Sprawdź czy je znasz!

3 fakty dotyczące bicepsów, o których możesz nie mieć pojęcia. Sprawdź czy je znasz!

Dobrze rozwinięte bicepsy często wzbudzają podziw zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, stąd wiele osób poświęca im na siłowni znacznie więcej czasu niż innym grupom mięśniowym. Mnóstwo początkujących wykonuje swój pierwszy trening, zaczynając od tej partii.

Pewnie wielu z Was nie wie, ale to nie bicepsy odpowiadają za masywny wygląd ramion, lecz tricepsy. Jak sama nazwa wskazuje, mięsień trójgłowy ramienia (triceps) składa się z trzech części, natomiast dwugłowy ramienia (biceps) z dwóch.

Poniżej prezentujemy trzy ciekawostki na temat bicepsów, dzięki którym być może znajdziecie odpowiedzi na pytania pozostawione do tej pory bez odpowiedzi.

1. Żyła odpromieniowa, dobrze widoczna u niektórych osób na bicepsie, nie ma nic wspólnego z ilością powtórzeń wykonanych podczas treningu. Chcąc ją bardziej uwydatnić należy znacząco obniżyć poziom tkanki tłuszczowej organizmu, najczęściej poniżej 10%.

Uwarunkowanie genetyczne odgrywa w tym przypadku ogromne znaczenie, ponieważ na jednym ramieniu może być widocznia lepiej niż na drugim. 

2. Obserwując włókna mięśniowe pod mikroskopem, można zauważyć jak zróżnicowana jest ich budowa. Większość ma postać zbliżoną do klina, natomiast włókna bicepsów mają charakter bardziej pociągły i są do siebie równolegle, dzięki czemu nieco łatwiej je rozbudować niż w przypadku innych grup mięśniowych.

3. Mięsień dwugłowy ramienia przeciętnego mężczyzny waży około pięćset gramów, więc oba w przybliżeniu mają masę jednego kilograma. Jest to jedynie niewielki procent w porównaniu do wagi całego ciała oraz całkowitej masy mięśniowej.

Trening mięśni dwugłowych ramion, jak pewnie zauważyliście sami, różni się od ćwiczenia innych grupy mięśniowych. Można zauważyć jak dużo, a zarazem niewiele czasu należy im poświęcać, by osiągać dobre rezultaty.

Źródło: valentinbosioc.com

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz