Home Niesamowite Pasta do zębów domowej roboty lecząca dziąsła i wybielająca zęby

Pasta do zębów domowej roboty lecząca dziąsła i wybielająca zęby

Pasta do zębów domowej roboty lecząca dziąsła i wybielająca zęby

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna, ponieważ zdrowe zęby i dziąsła chronią przed infekcjami rozprzestrzeniającymi się po organizmie. Badania wykazały, że płytka nazębna zwiększa ryzyko występowania chorób serca i cukrzycy.

Staramy się dbać o stan naszej jamy ustnej, lecz część z reklamowanych past do zębów nie sprzyja zdrowiu. Mogą zawierać plastik i szkodliwe związki chemiczne, np. triklosan, etoksylowany laurylosiarczan sodu, słodziki, fluorki, glikol propylenowy i dietanoloaminę. Skoro pasty dostępne w sklepach nie spełniają do końca swojej funkcji, co powinniśmy stosować?

Zdrową pastę do zębów, składającą się wyłącznie z naturalnych składników, możemy przygotować w domu. Potrzebujemy jedynie trzech produktów.

Składniki:

1 łyżka stołowa oleju kokosowego
1 łyżeczka lub 2 kapsułki kurkumy
1-2 krople miętowego olejku eterycznego 

Przygotowanie:

1. Wymieszaj wszystkie składniki, by uformować pastę
2. Umyj nią zęby i przepłucz usta wodą
3. Powtarzaj 2 razy dziennie

Kurkuma przeciwdziała stanom zapalnym, zawiera antyoksydanty i zabija mikroby, dzięki czemu świetnie nadaje się do zwalczania chorób dziąseł.

Olej kokosowy ma właściwości antybakteryjne i świetnie sprawdza się jako składnik pasty do zębów. Redukuje również stany zapalne.

Zarówno olej kokosowy jak i kurkuma działają na zęby wybielająco, więc nie będzie potrzeby stosować drażniących pasków czy past wybielających.

Mając wybór pomiędzy produktem bazującym na naturalnych składnikach, a komercyjną pastą do zębów, nie powinieneś się dłużej zastanawiać.

Zaprezentowany przez nas preparat jest znacznie zdrowszy, a jego działanie nie kończy się na czyszczeniu zębów – jest jak zestaw „wszystko w jednym”.

Twoja reakcja?

Super
Super
21
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
11
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz