Home ludzie Oto 15 sygnałów ostrzegawczych świadczących o obecności raka, które zazwyczaj są lekceważone.

Oto 15 sygnałów ostrzegawczych świadczących o obecności raka, które zazwyczaj są lekceważone.

Jeśli w Twojej rodzinie były przypadki występowania raka, to powinieneś mieć świadomość symptomów, które mogą świadczyć o rozwijającym się w Twoim ciele nowotworze.

Wiele osób wciąż nie umie rozpoznać oznak raka. Właśnie z tego powodu zauważamy, że coś jest się nie tak zbyt późno. Z tego względu bardzo ważne jest, żeby jak najlepiej znać własne ciało i wczesne objawy raka, ponieważ zdiagnozowanie go w porę daje Ci największe szanse na walkę z chorobą.

rak 1

Potencjalne objawy raka

Każdy rodzaj raka wysyła różne sygnały, w zależności od miejsca rozwoju komórek nowotworowych i stopnia ich rozprzestrzenienia. Ale istnieją pewne objawy, które są jednakowe dla wielu różnych rodzajów raka.

Większość z nich jest związanych ze sposobem, w jaki organizm reaguje na niepożądane działanie komórek nowotworowych.

Oto 15 sygnałów ostrzegawczych świadczących o obecności raka, które zazwyczaj ignorujemy:

#1. Zmiany w stolcu

Zmiany wielkości stolca, częste biegunki i nieprawidłowości w jego strukturze są często wskazaniem obecności raka układu trawiennego. Jeśli towarzyszy im ciągły dyskomfort w jamie brzusznej, tym bardziej powinieneś wybrać się prędko do lekarza.

#2. Problemy z oddawanym moczem

mocz

Źródło: pixabay.com

Jeśli zauważysz, że zaczynasz chodzić do toalety częściej niż zwykle i napotykasz dyskomfort związany z oddawaniem moczu, może to wskazywać na nowotwór prostaty lub pęcherza.

#3. Ból i opuchlizna

Miejsca które zwykle Ci nie dokuczały zaczynają nagle puchnąć i stają się obolałe? Może być to oznaka raka jamy ustnej, raka skóry lub też narządów płciowych. Natychmiast skonsultuj się z lekarzem w przypadku ich wystąpienia.

#4. Krwawienie

krew-2

Źródło: pixabay.com

Krwawe stolce lub mocz, kaszel z krwią lub krwawe wydzieliny z pochwy, mogą sugerować wiele rodzajów raka. To jeden z wyraźnych objawów już rozwiniętego nowotworu. 

#5. Guzki

Jeśli dostrzeżesz, że na Twoim ciele pojawił się jakiś guzek lub też już wcześniej obecny zmienia wielkość lub wygląd…powinieneś zdecydowanie skonsultować się ze swoim lekarzem. Może się to wiązać z kilkoma rodzajami raka.

#6. Niestrawność

ból-2

Źródło: pixabay.com

Najbardziej lekceważonym objawem raka jest niestrawność ze względu na swoją powszechność. Niemniej jednak, może ona wskazywać na nowotwór układu pokarmowego, zwłaszcza jeśli towarzyszy jej dyskomfort i problemy z połykaniem

#7. Zmieniające się pieprzyki

Każda modyfikacja koloru, kształtu lub wielkości pieprzyków może sugerować raka skóry. Należy poważnie obserwować swoje zmiany skórne i skonsultować je z lekarzem, jeśli zauważysz coś nietypowego.

#8. Nietypowy wzrost włosów

wł

Źródło: pixabay.com

Szybki wzrost włosów sugeruje raka. Jeśli rosną one w nietypowych miejscach i w dość szybkim tempie powinieneś wybrać się do specjalisty.

#9. Zmiany skórne

Czerwona, żółta lub ciemna skóra jest najczęstszym objawem ostrzegawczym raka, ale nie musi mówić, że zmiana skóry musi być z tym związana.

#10. Dyskomfort…

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Strona 1 z 212

Twoja reakcja?

Super
Super
93
Ha ha
Ha ha
43
Wow
Wow
115
Smutny
Smutny
197
Zły
Zły
84

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz