Home ludzie Oto 15 sygnałów ostrzegawczych świadczących o obecności raka, które zazwyczaj są lekceważone.

Oto 15 sygnałów ostrzegawczych świadczących o obecności raka, które zazwyczaj są lekceważone.

#10. Dyskomfort

Jeśli doznajesz ciągłego bólu, takiego jak ból głowy lub ból pleców, może to oznaczać obecność nowotworu. Jakikolwiek ciągły dyskomfort wymaga konsultacji z lekarzem.

#11. Gorączka

go

Źródło: pixabay.com

Najczęściej gorączka wiąże się z rakiem układu odpornościowego, ale może również sugerować różnego rodzaju nowotwory, ponieważ gorączka jest reakcją obronną organizmu.

#12. Spadek wagi

Jeśli nagle tracisz dużo kilogramów, pomimo że nie ćwiczysz i nie jesteś na diecie, może to oznaczać raka. Większość pacjentów z nowotworem przeżywa gwałtowną utratę wagi.

#13. Kaszel

kaszel

Źródło: staticflickr.com

Ciągły kaszel i chrapanie są związane z nowotworem układu oddechowego, czyli rakiem gardła lub rakiem płuc. Poradź się lekarza, kiedy kaszel i duszności nie przestają Ci dokuczać. 

#14. Powiększenie węzłów chłonnych

Kiedy węzły chłonne niespodziewanie się powiększą i doskwierają Ci przez dłuższy czas, może to oznaczać rozwijającego się raka. Musisz szukać pomocy medycznej!

#15. Przewlekłe zmęczenie

zm-1

Źródło: pixabay.com

Może zabrzmi dziwnie, ale zmęczenie może również stanowić sygnał ostrzegawczy, ponieważ jest to naturalne działanie obronne układu immunologicznego. Niektóre z nowotworów mogą powodować utratę krwi, co również przyczynia się do uczucia zmęczenia. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli czujesz się przewlekle zmęczony.

Twoja reakcja?

Super
Super
112
Ha ha
Ha ha
47
Wow
Wow
151
Smutny
Smutny
258
Zły
Zły
105

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz