Home ludzie Oto 15 sygnałów ostrzegawczych świadczących o obecności raka, które zazwyczaj są lekceważone.

Oto 15 sygnałów ostrzegawczych świadczących o obecności raka, które zazwyczaj są lekceważone.

#10. Dyskomfort

Jeśli doznajesz ciągłego bólu, takiego jak ból głowy lub ból pleców, może to oznaczać obecność nowotworu. Jakikolwiek ciągły dyskomfort wymaga konsultacji z lekarzem.

#11. Gorączka

go

Źródło: pixabay.com

Najczęściej gorączka wiąże się z rakiem układu odpornościowego, ale może również sugerować różnego rodzaju nowotwory, ponieważ gorączka jest reakcją obronną organizmu.

#12. Spadek wagi

Jeśli nagle tracisz dużo kilogramów, pomimo że nie ćwiczysz i nie jesteś na diecie, może to oznaczać raka. Większość pacjentów z nowotworem przeżywa gwałtowną utratę wagi.

#13. Kaszel

kaszel

Źródło: staticflickr.com

Ciągły kaszel i chrapanie są związane z nowotworem układu oddechowego, czyli rakiem gardła lub rakiem płuc. Poradź się lekarza, kiedy kaszel i duszności nie przestają Ci dokuczać. 

#14. Powiększenie węzłów chłonnych

Kiedy węzły chłonne niespodziewanie się powiększą i doskwierają Ci przez dłuższy czas, może to oznaczać rozwijającego się raka. Musisz szukać pomocy medycznej!

#15. Przewlekłe zmęczenie

zm-1

Źródło: pixabay.com

Może zabrzmi dziwnie, ale zmęczenie może również stanowić sygnał ostrzegawczy, ponieważ jest to naturalne działanie obronne układu immunologicznego. Niektóre z nowotworów mogą powodować utratę krwi, co również przyczynia się do uczucia zmęczenia. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli czujesz się przewlekle zmęczony.

Strona 2 z 212

Twoja reakcja?

Super
Super
95
Ha ha
Ha ha
43
Wow
Wow
118
Smutny
Smutny
201
Zły
Zły
86

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz