Home Film Nie chciała dorastać, a dzisiaj ma już 58 lat. Zobacz jak wygląda obecnie Pippi Langstrumpf.
28.38K

Nie chciała dorastać, a dzisiaj ma już 58 lat. Zobacz jak wygląda obecnie Pippi Langstrumpf.

Mimo tego, że minęło już sporo czasu, tę piegowatą, rezolutną dziewczynkę pamięta chyba każdy. Co robi dzisiaj i jak zmieniła się ulubienica widzów?

Inger Nilson, szwedka, która grała Pippi Langstrumpf urodziła się w 1959 roku. Dostała tę rolę, gdy miała 9 lat i nikt nie spodziewał się wtedy, że film odniesie taki sukces. W kolejnych latach Inger skończyła szkołę aktorską, ale nie wiązała swojej przyszłości z tym zawodem.

Kilka lat pracowała jako sekretarka i jak sama twierdzi, bardzo lubiła tę posadę. Pomimo wcześniejszych postanowień, że nie wróci do aktorstwa, w 1987 roku rozpoczęła pracę w teatrze. Dwa lata później zagrała w telenoweli „Kajsa Kavat”.

pipi1

Skąd Astrid Lindgren wzięła pomysł na tę historię? W 1941 roku jej córka zachorowała i musiała spędzić dłuższy czas w łóżku. Dziewczynka oczywiście mocno się nudziła. Poprosiła więc mamę, aby ta opowiedziała jej jakąś bajkę.

Pisarka na poczekaniu wymyśliła dla córeczki przygody rudowłosej dziewczynki, która była bardzo silna, odważna i pomysłowa. Pippi przeżywała niezwykłe przygody, jadła słodycze, gdy tylko miała na to ochotę i mogła chodzić spać kiedy chciała. Chyba każde dziecko o tym marzy.

pipi2

Astrid spisała historię i podarowała manuskrypt swojej córce na 10. urodziny. Książka wydana została rok później i od razu zyskała sporą popularność wśród dzieci na całym świecie.

pipi3

Krytycy jednak ocenili ją bardzo surowo.

– „Postać tej nienormalnej dziewczynki i jej niesmaczne przygody opisane w książce Lindgren pozostawiają jedynie bardzo nieprzyjemne, szarpiące duszę wspomnienie” – napisał Krytyk literatury John Landquist.

pipi4

Trudno się dziwić takim słowom. Książka opowiada historię 9-latki, która mieszka sama z małpką Panem Nilssonem i koniem. Jej mama nie żyje, ojciec zaginął na morzu.

Dziewczynka ma torbę złotych monet i bardzo dobrze wie jak radzić sobie w życiu bez rodziców. Do tego jest pyskata i niegrzeczna. Obawiano się, że Pippi zostanie wzorem dla innych dzieci.

pipi5

Krytyka, która posypała się na dzieło nie spowodowała jednak spadku popularności. Przeciwnie – przetłumaczono ją na 70 języków. Dzieci z całego świata z zapartym tchem poznawały przygody Pippi.

pipi6

W latach 1969 – 1973 nakręcono serial o przygodach rudowłosej dziewczynki. Reżyserem był Olle Hellboma, a główną rolę otrzymała Inger Nilsson. Zobacz jak wygląda teraz odtwórczyni roli słynnej Pippi.

pipi7

pipi8

pipi9

Poniżej możecie posłuchać tytułowej piosenki z filmu.

Źródło: Youtube

Twoja reakcja?

Super
Super
519
Ha ha
Ha ha
19
Wow
Wow
37
Smutny
Smutny
13
Zły
Zły
14

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz