Home ludzie Opuścił ją zaledwie 6 tygodni po ślubie. Dopiero 68 lat później odkryła prawdę o ukochanym.

Opuścił ją zaledwie 6 tygodni po ślubie. Dopiero 68 lat później odkryła prawdę o ukochanym.

Prawdziwa miłość nie zawsze usłana jest różami. Często stoi za nią cierpliwość i miesiące oczekiwań na ukochaną osobę. Jak bardzo trzeba kochać, aby czekać na kogoś, kto nie wiadomo czy wróci?

Jedno jest pewne – nadzieja umiera ostatnia, a prawdziwa miłość przetrwa każdą rozłąkę, nawet tę najdłuższą. Peggie poślubiła swojego ukochanego Billiego w 1940 roku. Niestety, ich szczęśliwe małżeństwo trwało zaledwie sześć tygodni.

Billie musiał opuścić swoją żonę. 17 lipca 1940 roku został wezwany do wojska. Peggie nie spodziewała się, że wtedy widziała go ostatni raz.

billie1

Mijały kolejne lata, a Peggie nadal czekała na swojego męża. Jedna z plotek mówiła, że Billie zginął podczas wojny. Inni twierdzili, że nadal żyje i przygotowuje się do powrotu do domu.

billie2

W końcu Peggie straciła jakąkolwiek nadzieję. Mimo wielu lat rozłąki, nadal mocno kochała męża i nigdy nie poślubiła nikogo innego.

billie3

Kobieta przeprowadziła się do Teksasu. Tam postanowiła dowiedzieć się, co przytrafiło się jej drugiej połówce. Napisała w tym celu list do kongresmena. Odpowiedź była jednoznaczna – Billie zaginął w akcji wiele lat temu.

billie4

Peggie postanowiła jednak nie dawać za wygraną i wraz ze swoją kuzynką, Alton Harvey, postanowiła przeprowadzić własne śledztwo. Wtedy też odkryła, że jej mąż został pochowany na jednym z amerykańskich cmentarzy.

billie5

Mężczyzna uważany jest za bohatera, który dzielnie walczył za swój kraj. Mimo iż cmentarz, gdzie został pochowany znajduje się daleko od domu Peggie, kobieta każdego roku odwiedza to ważne dla niej miejsce.

billie6

To obraz prawdziwej miłości, której nie powstrzyma nic, nawet śmierć jednej z osób. Myślisz, że dużo ludzi potrafi aż tak bezgranicznie kochać?

Źródło: chismix.com

Twoja reakcja?

Super
Super
179
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
30
Smutny
Smutny
323
Zły
Zły
15

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz