Home Porady Twój pies nie bez powodu chodzi za Tobą do toalety. Chce Ci w ten sposób przekazać coś ważnego.

Twój pies nie bez powodu chodzi za Tobą do toalety. Chce Ci w ten sposób przekazać coś ważnego.

Każdy, kto kocha psy powie, że posiadanie tego czworonoga to najpiękniejsze, co mogło nas w życiu spotkać.

To oczywiście prawda, ale ważne jest to, aby umieć się ze sobą dogadać i odczytywać gesty psa. I chociaż mogłoby się wydawać, że każdy właściciel swojego pupila zna najlepiej na świecie, istnieje wiele teorii, które mogą pomóc Ci w interpretacji psich zachowań.

Niestety, nie każdy z nas rozumie naszych czworonożnych przyjaciół jak dr Dolittle, dlatego też poniżej przedstawiamy Wam 9 podstawowych zachowań psa i ich znaczenie. Od teraz dogadanie się z Twoim pupilem będzie o wiele łatwiejsze.

#1. Robi maślane oczy

Print

Nie robi tego bez powodu! Jeśli spogląda na Ciebie w ten sposób, oznacza to, że kocha Cię najbardziej na świecie. Badacze twierdzą, że psy i ludzie są jednymi z niewielu ssaków, które w ten sposób starają się okazać, że darzą drugą osobę zaufaniem i miłością.

#2. Wszędzie za Tobą chodzi

Print

Może być to irytujące, szczególnie gdy chcemy chwili prywatności. Jednak, gdy poznasz powód, który kieruje psem, uznasz to za słodkie. Psy to zwierzęta stadne, których naturalnym zachowaniem jest to, że wszystko robią ze swoją rodziną. Także, gdy futrzak chodzi za Tobą krok w krok, stara Ci się powiedzieć: „Jesteś moim najlepszym przyjacielem, róbmy wszystko razem!”

#3. Przynosi Ci prezenty

Print

Wiele psów w ten sposób pokazuje, że im zależy. Robą tak tylko w stosunku do kogoś, kogo bardzo lubią. Najbardziej widać to u retrieverów, które kochają ten sposób na okazanie uczuć.

#4. Przytula się do Ciebie po posiłku

Print

Dla każdego psa jedzenie jest bardzo osobistą czynnością. Traktują to bardzo poważnie i zawsze skupione są na tym, że ktoś może im coś ukraść. Dlatego też, gdy pies kładzie się obok Ciebie po posiłku, pokazuje, że ufa Ci nad życie i jesteś kimś, przy kim czuje się zrelaksowany.

#5. Liże Twoją twarz i ciało

Print

Niektórzy twierdzą, że lizanie uspokaja zestresowanego psa, który pokazuje wtedy, że jest Ci uległy i że to Ty jesteś liderem odpowiedzialnym za stado. Czasem też (w przypadku dzieci) jest to oznaka matczynej miłości.

#6. Cieszy się, gdy wracasz do domu

Print

Twój pies zachowuje się jakby nie widział Cię sto lat? Behawioryści twierdzą, że świadczy to jedynie iż psy tęsknią tak samo jak ludzie i cieszą się, gdy ponownie Cię zobaczą. Tak, nawet jeśli nie było Cię tylko chwilę.

#7. Czuje, gdy coś jest nie tak

Print

Psy i ludzie żyją ze sobą od tysięcy lat i jest to całkiem udana relacja. Nic dziwnego, że psy potrafią odczytywać nasze emocje i wiedzą kiedy jesteśmy niezadowoleni. Znają nasz język ciała. Okazują nam miłość i że jesteśmy dla nich bliscy. Chcą nas pocieszyć i współczują nam.

#8. Śpi w Twoim łóżku

Print

Kiedy rano wstajesz do pracy i zostawiasz psa samego w domu, nie przejmuj się zbytnio. Jest więcej niż pewne, że Twój pupil położy się na Twoim łóżku i będzie przytulać się do Twojej poduszki. Jest to jego sposób na radzenie sobie z tęsknotą.

#9. Kładzie się na Tobie

Print

Psy uwielbiają się przytulać, tak samo jak ludzie! Jeśli Twój zwierzak wręcz napiera na Ciebie całym ciężarem, to najprawdopodobniej daje Ci sygnał, że ma ochotę na więcej pocałunków i przytulania.

Twoja reakcja?

Super
Super
782
Ha ha
Ha ha
31
Wow
Wow
31
Smutny
Smutny
12
Zły
Zły
16

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz