Home zdrowie Zobacz co dzieje się z Twoim organizmem przez 72 godziny od rzucenia palenia.
7.91K

Zobacz co dzieje się z Twoim organizmem przez 72 godziny od rzucenia palenia.

Zobacz co dzieje się z Twoim organizmem przez 72 godziny od rzucenia palenia.

Niebezpieczeństwa związane z paleniem papierosów są bardzo dobrze wszystkim znane. Ostrzeżenia widoczne są na każdej paczce.

palenie1

Może lepszym sposobem na nakłonienie ludzi do rzucenia palenia od straszenia ich konsekwencjami, będzie pokazanie jakie korzyści płyną z niepalenia.

palenie2

Niektóre z tych benefitów odczuwalne są już dwadzieścia minut od ostatniego papierosa! Im dłużej uda Ci się nie palić, tym więcej korzyści dla Twojego zdrowia.

palenie3

Dwadzieścia minut od ostatniego dymka, Twoje tętno powraca do normalnego. Ilość tlenku węgla w organizmie zmniejsza się po ośmiu godzinach, a poziom tlenu we krwi wraca do zwykłego poziomu. W wysokim stężeniu tlenek węgla jest bardzo toksyczny dla ciała. Wydziela się on przy paleniu tytoniu i trafia do płuc, gdy się zaciągasz.

palenie4

Przytłumione zmysły są kolejną konsekwencją palenia. Nie jest to może zagrażające życiu, ale palacze nie czują zapachu i smaku tak, jak osoby niepalące.

palenie6

Jednak już po 48 godzinach od ostatniego papierosa zakończenia nerwowe odradzają się, a Twoje doznania smakowe i węchowe polepszają. Najbardziej problematyczną konsekwencją palenia jest oczywiście to, co dzieje się z Twoimi płucami.

palenie5

Wystarczy jednak tylko 72 godziny niepalenia, aby Twoje płuca zaczęły się uzdrawiać. Gdy tak się stanie, będziesz mógł oddychać głębiej. W tym czasie tkanka, która wypełnia płuca zaczyna się naprawiać, a dzięki temu zmniejsza się ryzyko zawału.

palenie7

Podzielcie się tymi informacjami z palącymi znajomymi!

Źródło: heroviral.com

Twoja reakcja?

Super
Super
32
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz