Home Porady 6 objawów zawału serca, które występują tylko u kobiet.

6 objawów zawału serca, które występują tylko u kobiet.

Zawał to jedna z najczęstszych przyczyn przedwczesnej śmierci. Często spowodowane jest to ignorowaniem jego objawów.

Z powodu zawału serca umiera więcej kobiet niż mężczyzn, gdyż objawy u nich są mniej charakterystyczne. Dzisiaj pokażemy Wam na co zwracać uwagę, aby uniknąć tragedii i móc na czas wezwać pogotowie. Poniżej znajdziecie 6 objawów zawału serca u kobiet.

#1. Bóle pleców, karku, szczęki i ramion

Nagły, rwący ból w tych miejscach natychmiast powinien być skonsultowany z lekarzem. Jeśli nie miałaś wypadku, możesz mieć zawał serca.

zawal1

#2. Ostry ból brzucha, mdłości

Niektóre objawy ataku serca często mylone są z niestrawnością lub zatruciem pokarmowym. Czasami bólowi żołądka i mdłościom towarzyszy uczucie „jakby na brzuchu siedział słoń”.

zawal2

#3. Zimne poty

Zimne poty to kolejny objaw zawału u kobiet. Jeśli nigdy wcześniej nie cierpiałaś z tego powodu, udaj się do lekarza.

zawal3

#4. Zadyszka, zawroty głowy

Problemy z oddechem i zawroty głowy są częstymi objawami, które towarzyszą zawałowi serca. Nawet jeśli sygnalizują inne problemy medyczne, nie mogą być ignorowane.

zawal4

#5. Nagłe zmęczenie, bez powodu

Jeśli po odpoczynku czujesz nagłe, silne zmęczenie i nie możesz nawet pójść do toalety, musisz skonsultować się z kardiologiem.

zawal5

#6. Ucisk i ból w klatce piersiowej

Ból, ucisk i pieczenie w klatce piersiowej są typowymi objawami zawału serca. Jeśli uczucie to nie mija po kilku minutach, powinnaś wezwać pogotowie.

zawal6

Powyższe objawy nie oznaczają, że zawał serca wystąpił na pewno. Jednak kombinacja kilku z nich już na to wskazuje i wtedy należy wezwać pogotowie.

Twoja reakcja?

Super
Super
133
Ha ha
Ha ha
20
Wow
Wow
152
Smutny
Smutny
241
Zły
Zły
56

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz