Home jedzenie Po przeczytaniu tego wpisu już nigdy nie kupisz imbiru w sklepie.

Po przeczytaniu tego wpisu już nigdy nie kupisz imbiru w sklepie.

Egzotyczne i aromatyczne korzenie imbiru coraz częściej znajdują swoje miejsce w naszej kuchni. Zazwyczaj wykorzystujemy je jako dodatek do herbaty, ale także jako przyprawę.

W naszej kuchni imbir jest dodatkiem stosunkowo młodym, ale bardzo wartościowym. Znajdziemy w nim liczne substancje aktywne, które mają działanie przeciwzapalne, rozgrzewające i wzmacniające. Imbir wykorzystuje się do łagodzenia objawów przeziębienia i grypy.

Systematyczne spożywanie tego korzenia wpływa też na poprawę krążenia, zwiększa odporność, zmniejsza poziom cholesterolu we krwi, wspomaga pracę układu nerwowego i poprawia trawienie.

Dzisiaj powiemy Ci jak łatwo można wyhodować imbir w domu. To naprawdę proste. Imbir wymaga jedynie częściowego nasłonecznienia i jest bardzo prosty w obsłudze. Oprócz tego jest oczywiście pyszny i zdrowy!

imbir1

Imbir potrzebuje kilku miesięcy, aby dojrzeć.  Jest to jednak taka roślina, które poradzi sobie nawet w niekompletnie nasłonecznionym miejscu. Dlatego idealnie nadaje się na parapet w kuchni. Nie trzeba się martwić, z której strony mamy okno. Imbir da radę! Jego dużą zaletą jest to, że można odkrawać kawałki i używać na przykład jako dodatku do herbaty, a korzeń nadal będzie rósł.

Aby rozpocząć własną hodowlę imbiru należy użyć nasion ze sklepu ogrodniczego. Jeśli jednak nie dostaniecie ich u siebie w mieście, zawsze możecie kupić korzeń w sklepie spożywczym i spokojnie zasadzić.

Pamiętaj tylko, aby kupiony korzeń był świeży, jędrny oraz niepomarszczony. Korzenie w sklepach często są pryskane, więc należy wymoczyć je przed posadzeniem.

imbir2

Ważne przy uprawianiu imbiru są doniczki. Imbir lubi płaskie i szerokie doniczki, bo jego korzenie rosną horyzontalnie.

Instrukcja krok po kroku:

  1. Wymocz imbir jeśli kupiłeś go w sklepie.
  2. Nasyp ziemi do doniczki – około 5cm.
  3. Połóż korzeń płasko na ziemi i zasyp kolejnymi 5 centymetrami ziemi. Podlej korzeń.
  4. Co jakiś czas upewniaj się, że ziemia w doniczce jest wilgotna i słońce nie wysuszyło jej doszczętnie.
  5. Możesz pryskać ziemię w doniczce wodą z butelki z atomizerem.

Imbir rośnie powoli, więc nie trać nadziei! Już po kilku tygodniach zobaczysz pierwsze kiełki.

imbir3

Twoja reakcja?

Super
Super
192
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
28
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
13

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz