Home Porady Nie miałam pojęcia, że soda oczyszczona może mieć takie fantastyczne zastosowania….

Nie miałam pojęcia, że soda oczyszczona może mieć takie fantastyczne zastosowania….

Nie miałam pojęcia, że soda oczyszczona może mieć takie fantastyczne zastosowania….

Soda oczyszczona ma wiele wszechstronnych zastosowań, lecz najczęściej stosuje się ją jako dodatek do pieczenia.

Z uwagi na niską cenę bardzo często używa się jej do czyszczenia różnych powierzchni. Warto wspomnieć, że jest bardzo skuteczna i nie zawiera dodatkowych, niebezpiecznych substancji chemicznych, jak różne specyfiki przeznaczone do tego celu.

Soda oczyszczona ma znacznie więcej zastosowań, w niektórych przypadkach można aplikować ją bezpośrednio na skórę.

1. Działa kojąco na użądlenia

Soda oczyszczona ma odczyn zasadowy, dlatego świetnie sprawdza się w przypadku użądleń os i pszczół. Dzięki swoim właściwościom wyciąga i neuturalizuje jad wstrzyknięty przez owada. By ją wykorzystać, dodaj do proszku odrobinę wody i mieszaj aż do uzyskania konsystencji pasty, a następnie nałóż ją na podrażnione miejsce.

2. Usuwa drzazgi

Za pomocą pasty przygotowanej j.w. możesz ułatwić sobie wyciągnięcie drzazgi. Po nałożeniu preparatu ciało obce przemieści się ku wierzchniej warstwie skóry.

3. Zmniejsza potliwość

Zmieszaj wodę i sodę oczyszczoną, by uzyskać pastę, a następnie wetrzyj ją w pachy. Zadziała jak antyperspirant, lecz bez zbędnej chemii.

4. Łagodzi oparzenia

Jeśli w lecie nabawisz się oparzeń słonecznych, przygotuj sobie kąpiel w letniej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej(pół filiżanki). Po kąpieli nie wycieraj się ręcznikiem, gdyż soda musi pozostać na Twojej skórze, by wspomóc regenerację poparzonych miejsc.

5. Wspomaga pielęgnację stóp

Soda oczyszczona jest świetnym dodatkiem do kąpieli dla stóp. Dodaj jej odrobinę, by wzmocnić relaksacyjny efekt zabiegu. Dzięki niej skóra będzie bardziej gładka.

6. Dobry dodatek do szamponu

Dodanie sody oczyszczonej do szamponu sprawi, że Twoje włosy będą doskonale odtłuszczone, a skóra głowy będzie czysta i zdrowa.

7. Lek na dolegliwości żołądkowe

Za pomocą sody można złagodzić dolegliwości żołądkowe. Wystarczy, że w szklance wody rozpuścisz małą łyżeczkę proszku – tak przygotowany napój szybko postawi Cię na nogi.

Źródło: medicinespower.com

Twoja reakcja?

Super
Super
336
Ha ha
Ha ha
8
Wow
Wow
64
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
12

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz