Home Porady Ten 3-składnikowy napój oczyszczający usunie z Twojego organizmu wszystkie zalegające toksyny!

Ten 3-składnikowy napój oczyszczający usunie z Twojego organizmu wszystkie zalegające toksyny!

Ten 3-składnikowy napój oczyszczający usunie z Twojego organizmu wszystkie zalegające toksyny!

Przez nasz układ trawienny przechodzi dużo treści pokarmowej, dlatego warto od czasu do czasu zadbać o niego i zrobić mały detoks.

Newralgicznym miejscem, w kwestii detoksykacji, jest okrężnica. Jest to najdłuższa i największa część jelita grubego. Jej zadaniem jest wchłanianie soli i wody, która przedostała się wraz z treścią pokarmową przez jelito cienkie. Pełni więc bardzo ważną rolę w procesie trawienia i dlatego warto o nią zadbać.

Poniżej przedstawiamy informacje o składnikach, które powinny znaleźć się w napoju oczyszczającym układ trawienny.

Imbir

Jest nie tylko zdrowy, ale również bardzo smaczny. Nasi przodkowie używali go przez wieki jako lekarstwo na różne dolegliwości, takie jak: migreny, przeziębienia, nadciśnienie, nudności i artretyzm. Jest to idealny składnik napoju oczyszczającego, ponieważ stymuluje absorpcję składników odżywczych, trawienie oraz przynosi ulgę przy wzdęciach i zaparciach, oraz dodatkowo poprawia perystaltykę jelit.

Imbir jest również pożyteczny pod innymi względami, posiada wiele zdrowych właściwości i powinien znaleźć się w menu każdego człowieka.

Cytryny

Pewnie jesteś świadom, że owoce cytrusowe są bardzo bogate w witaminę C. Zawierają również dużo antyoksydantów, przez co mają szeroki zakres zdrowotnych zastosowań, min. poprawiają trawienie. Ich możliwości można zwiększyć poprzez łączenie ich z ciepłą wodą, wówczas świetnie redukują wzdęcia, zgagę i nadkwasotę żołądka.

Cytryny są prawdziwym cudem świata – można je wykorzystać nawet przy sprzątaniu! Mając je stale pod ręką możesz tylko zyskać.

Jabłka

Jedząc jedno jabłko dziennie można znacząco poprawić swój stan zdrowia – to fakt. Zawierają one również rozpuszczalny błonnik, który jest podstawą zdrowego układu trawiennego. Dzięki niemu wchłanianie węglowodanów przebiega wolniej, a w dodatku wpływa on na obniżenie cholesterolu. Wypadkową spożywania błonnika jest również prawidłowy poziom cukru we krwi.

Pewne badania wykazały, że błonnik może mieć wpływ na efektywność wchłaniania substancji odżywczych i pożądany ruch treści jelitowej przez okrężnicę. Warto zatem dodać do codziennego menu świeżo wyciskany sok z jabłek. Wyjdzie Ci to tylko na zdrowie!

Przepis na 3-składnikowy napój oczyszczający

Składniki:

  • 1/2 szklanki świeżo wyciskanego soku z jabłek
  • 2 łyżeczki stołowe soku z cytryny
  • 1 mała łyżeczka soku z imbiru
  • 1/2 łyżeczki soli morskiej
  • 1/2 szklanki letniej, przefiltrowanej wody

Przygotowanie i stosowanie:

Dodaj wszystkie składniki do dzbanka i dokładnie je wymieszaj. Wypij jedną szklankę napoju na pusty żołądek o poranku, dwie kolejne szklanki w trakcie i po obiedzie oraz kolejne dwie szklanki pod wieczór, około godziny 19.
Najwięcej korzyści osiągnie się z wypicia 5 dużych szklanek w ciągu dnia lub 8 mniejszych porcji. Zabieg oczyszczania należy przeprowadzać tylko przez jeden dzień!

Istotne jest, by skonsultować się z lekarzem przed rozpoczynaniem jakiegokolwiek detoksu, zwłaszcza, gdy jesteś alergikiem, diabetykiem lub jesteś w ciąży.

Bądź zdrów!

Twoja reakcja?

Super
Super
44
Ha ha
Ha ha
9
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz