Home Porady Naukowcy potwierdzają: Dzięki tej roślinie już nigdy nie będziesz miał problemów ze snem

Naukowcy potwierdzają: Dzięki tej roślinie już nigdy nie będziesz miał problemów ze snem

Obecnie wiele osób zmaga się z bezsennością. Istnieje wiele sposobów, aby poradzić sobie z problemami ze snem.

Pewnie zastanawiasz się czy powinieneś zmienić styl życia, więcej ćwiczyć, czy może spróbować różnych technik relaksacyjnych. Każdy oczywiście jest inny, ale może więcej osób powinno zwrócić się w stronę roślin, aby pozbyć się problemów ze snem.

Poniżej znajdziesz pięć roślin, które możesz postawić w sypialni, aby lepiej spać.

#1. Lawenda

Lawenda pomaga poradzić sobie ze stanami lękowymi, nerwowością, depresją i bezsennością. Wiele osób dodaje olejek lawendowy do kąpieli, aby się zrelaksować, a badania pokazały, że wdychanie lawendy zmniejsza poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu.

rosliny1

#2. Aloes

Badania wykazały, że aloes oczyszcza powietrze z niebezpiecznych substancji chemicznych, a poza tym wydziela mnóstwo tlenu w ciągu nocy. Uważa się też, że roślina ta pomaga walczyć z bezsennością i pozwala organizmowi utrzymać spokój.

rosliny2

#3. Sansewieria gwinejska

Ta roślina pomaga lepiej oddychać i wzmacnia system immunologiczny. Dlaczego? Produkuje tlen, usuwa dwutlenek węgla z powietrza i ogólnie polepsza jego jakość. Oprócz tego, że pomoże Ci ona lepiej spać, pozbędziesz się dzięki niej bólów głowy i obniżysz ciśnienie krwi.

rosliny3

#4. Bluszcz

Bluszcz jest jedną z najprostszych roślin do hodowania w domu. Mimo to, polepsza ona jakość powietrza, oczyszcza je z toksyn i wydziela tlen. Bluszcz ogranicza pleśń znajdującą się w powietrzu o 94 procent! Dzięki temu będzie Ci się oddychać o wiele łatwiej.

rosliny4

#5. Jaśmin

Jaśmin nie tylko pięknie pachnie, ale ma także wiele zdrowotnych korzyści. Używa się go od tysiącleci, aby wyleczyć różne przypadłości. Pewne badania pokazały, że zapach ten pozytywnie wpływa na jakość snu.

rosliny5

Twoja reakcja?

Super
Super
19
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz