Home Porady Prawie każdy z nas korzysta z maści Vicks, ale mało kto wie o jej 20 innych, zaskakujących zastosowaniach. Tego na pewno nie wiedziałaś

Prawie każdy z nas korzysta z maści Vicks, ale mało kto wie o jej 20 innych, zaskakujących zastosowaniach. Tego na pewno nie wiedziałaś

Vicks VapoRub przynosi ulgę w bólach głowy, przeziębieniu, kaszlu, dusznościach oraz udrażnia górne drogi oddechowe. Jak się okazuje, ma również inne, nietypowe zastosowania.

Maść Vicks VapoRub jest stosowana od ponad 100 lat i uznawana jest za jeden z najpopularniejszych specyfików udrożniających drogi oddechowe. Przez lata domowych eksperymentów ludzie wypracowali inne zastosowania dla tego produktu.

Poniżej prezentujemy 20 zaskakujących zastosowań maści Vicks VapoRub.

1. Odstrasza komary

Wystarczy, że posmarujesz skórę niewielką ilością maści lub naniesiesz jej odrobinkę na ubranie, a komary dadzą Ci święty spokój.

2. Zatokowe bóle głowy

Nałóż odrobinę maści poniżej nosa i weź głęboki wdech – mentol spowoduje, że poczujesz ulgę w bólu.

3. Usuwa trądzik

Choć ciężko w to uwierzyć, maść Vicks oczyszcza skórę. Wystarczy nakładać ją na pryszcz kilka razy dziennie i problem zniknie. Zmiana skóra zostanie wysuszona i wygładzona.

acne-1606765_960_720

Źródło: Pixabay.com

4. Odstrasza owady

Jeśli dokuczają nam przeróżne owady, możemy nałożyć na skórę odrobinę maści lub ustawić w pobliżu otwarte opakowanie produktu. Jest to najbardziej ekologiczna forma odstraszania insektów.

5. Zapomnij o siniakach

Jeśli do niewielkiej ilości maści dodasz szczyptę soli i posmarujesz stłuczone miejsce, bardzo szybko pozbędziesz się siniaka.

6. Łagodzi bóle mięśniowe

Zacznij od masażu bolącego mięśnia z pomocą maści Vicks, następnie przyłóż ciepły i suchy ręcznik. Teraz wystarczy, że się położysz i uniesiesz bolącą kończynę. Powtarzaj czynność trzy razy dziennie. 

7. Nawilża skórę

Potraktowanie wysuszonej skóry maścią sprawi, że zostanie bardzo dobrze nawilżona.

8. Łagodzi objawy „łokcia tenisisty”

Posmarowanie bolącego łokcia przyniesie natychmiastową ulgę w bólu, za sprawą mentolu i olejku kamforowego.

9. Remedium na popękane pięty

Nałóż maść na swoje stopy i pięty, a następnie ubierz na noc skarpetki. Rano umyj stopy ciepłą wodą i użyj pumeksu, by zetrzeć zmiękczoną skórę. Zabieg można powtarzać co 24 godziny.

10. Grzybica paznokci

Nakładaj maść dwa razy dziennie na chory paznokieć – w przypadku palców u stóp nałóż później skarpetkę. Nie zapomnij przyciąć paznokci po usunięciu grzybicy. 

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
337
Ha ha
Ha ha
12
Wow
Wow
123
Smutny
Smutny
11
Zły
Zły
28

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz