Home Porady Myj zęby tym olejkiem i zapomnij o próchnicy i ubytkach! Twój dentysta nigdy Ci o tym nie powie

Myj zęby tym olejkiem i zapomnij o próchnicy i ubytkach! Twój dentysta nigdy Ci o tym nie powie

Myj zęby tym olejkiem i zapomnij o próchnicy i ubytkach! Twój dentysta nigdy Ci o tym nie powie

Olej kokosowy to prawdziwy dar natury, gdyż posiada niesamowite właściwości zdrowotne i jest bardzo wydajny. Czy wiesz, że dzięki niemu można również poprawić stan uzębienia?

Naukowcy twierdzą, że olej kokosowy jest lepszy od konwencjonalnych past do zębów, gdyż zawierają one drażniące substancje chemiczne. Warto dbać o zęby, ponieważ wiele chorób, atakujących nasz organizm, rozpoczyna się niegroźnymi infekcjami jamy ustnej. Mogą one nawet zakończyć się udarem, demencją, chorobami serca i problemami z oddychaniem.

Badania przeprowadzone w Athlone Institute wykazały, że w kwestii higieny jamy ustnej żaden inny tłuszcz nie może równać się z olejem kokosowym, a to za sprawą jego właściwości antybakteryjnych.

Dodanie oleju kokosowego do produktów takich jak pasta do zębów, stanowi ciekawą alternatywę dla substancji chemicznych, ponieważ skuteczność preparatu będzie osiągnięta z zachowaniem mniejszych stężeń substancji aktywnych. W dodatku, przy coraz większej odporności na antybiotyki musimy poszukiwać nowych sposobów walki z infekcjami wirusowymi” – tłumaczy Dr, Damien Brady, badacz z Athlone Institute of Technology.

Trzymaj się z dala od produktów nafaszerowanych chemią i skłoń się ku naturalnym rozwiązaniom alternatywnym. Typowa pasta zawiera triklosan, laurylosiarczan sodu, fluorki i aspartam – są tą ostatnie rzeczy, które chcecie, by trafiały do waszych ust. Powyższe substancje zaburzają m.in. funkcje gruczołów dokrewnych i kubków smakowych. 

Wypróbuj pastę do zębów, której głównym składnikiem jest olej kokosowy

Składniki:

  • 1/2 szklanki oleju kokosowego
  • 2-3 łyżki stołowe sody oczyszczonej
  • 15-30 kropelki olejku eterycznego(cytrynowego lub miętowego)

Przygotowanie:

Wymieszaj wszystkie składniki i uzyskany preparat stosuj jako pastę do zębów.

Płukanie zębów

Wieki temu dbano o zęby w nieco inny, bardzo skuteczny sposób, który warto stosować – nabierz do ust łyżkę stołową oleju kokosowego i przez 5-20 minut staraj się płukać nim zęby. Zabieg idealnie sprawdza się rano, przed śniadaniem. Olej kokosowy, dzięki swoim właściwościom, zabije bakterie w jamie ustnej. Pamiętaj, by wypluć olej do kosza na śmieci, gdyż pod wpływem niskiej temperatury przybiera konsystencję stałą i może zatkać rurę.

Źródło: genuinewell.com

Twoja reakcja?

Super
Super
63
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
13
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz