Home Porady Jeśli choć jeden z tych domowych testów wypadnie pozytywnie, natychmiast skontaktuj się z lekarzem!

Jeśli choć jeden z tych domowych testów wypadnie pozytywnie, natychmiast skontaktuj się z lekarzem!

Jeśli choć jeden z tych domowych testów wypadnie pozytywnie, natychmiast skontaktuj się z lekarzem!

Czytając ten artykuł poznasz proste, domowe metody diagnozowania schorzeń, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia, jeśli nie skontaktujesz się z lekarzem.

Licząc kubki smakowe poznasz ryzyko zachorowania na raka

Nałóż odrobinę niebieskiego barwnika spożywczego na wacik i rozetrzyj go po języku. Użyj szkła powiększającego, by policzyć niebieskie kropki zlokalizowane na przedniej części języka. Jeśli jest ich więcej niż 20, to znaczy, że masz dobre wyczucie smaku.

Duża ilość kubków smakowych powiązana jest z podwyższonym ryzykiem zachorowania na niektóre rodzaje raka. Warto chronić się przed nim poprzez uwzględnienie w diecie kiełków, kapusty i brokułów. Jeśli ich smak jest dla Ciebie zbyt gorzki, połącz je z ziemniakami lub ryżem – zneutralizują go.

Naciskając palcami na nogi sprawdzisz ile jesz soli

Naciśnij kciukiem kilka miejsc na nodze. Jeśli miejsca uciskania, po zdjęciu palca, pozostają przez kilka sekund białe, oznacza to, że Twój organizm gromadzi za dużo wody. Zmniejsz ilość spożywanej soli i usuń produkty przetworzone z diety, a wszystko wróci do normy. Możesz wypłukać nadmiar sodu, pijąc więcej wody przez jeden dzień. 

Odegnij palce u dłoni, by sprawdzić poziom żelaza

Ułóż dłoń wewnętrzną stroną do góry, wyprostuj palce, a drugą ręką pchnij je z wyczuciem w dół. Czy wraz z rozciąganiem skóry, linie na dłoni robią się białe? Jeśli tak, to być może cierpisz na anemię, wywołaną niedoborem żelaza. Jeśli Twój lekarz potwierdzi te przypuszczenia, wzbogać swoją dietę o zielone warzywa i czerwone mięso.

Beknięcie powie Ci prawdę o trawieniu

Rozpuść łyżeczkę sody oczyszczonej w szklance z wodą i wypij ją. Jeśli odbije Ci się natychmiast – to dobry znak. Dodanie alkalizującego składnika do kwaśnego środowiska(jakim jest żołądek) powoduje wytwarzanie gazu. Jeśli nie bekniesz, może to oznaczać, że Twój organizm nie produkuje wystarczającej ilości kwasów żołądkowych, co zaburza proces trawienia.

Przeczytaj tablicę rejestracyjną, by sprawdzić wzrok

Odejdź od samochodu na odległość dwudziestu dużych kroków i spróbuj przeczytać cyfry oraz litery z tablicy rejestracyjnej. Czy dobrze ją widzisz? Jeśli obraz jest rozmazany, to znaczy, że powinieneś prowadzić w okularach lub szkłach kontaktowych.

Spójrz pod oczy, sprawdź poziom cholesterolu

Obejrzyj skórę znajdującą się poniżej oraz nad oczami. Jeśli zauważysz żółte krosteczki, to prawdopodobnie masz zbyt wysoki poziom cholesterolu. Warto w takiej sytuacji skontaktować się z lekarzem.

Sprawdzenie pulsu jako test na nietolerancje pokarmową

Jeżeli sądzisz, że wzdęcia, które odczuwasz, mogą mieć związek z nietolerancją pokarmową, to warto zrobić ten test. Usiądź przy stole z przygotowaną do zjedzenia potrawą, którą podejrzewasz o niekorzystny wpływ na Twoje ciało. Zmierz puls, a następnie zjedz porcję posiłku i obserwuj tempo bicia serca. Jeśli znacząco wzrosło, to prawdopodobnie test na nietolerancję wyszedł pozytywnie.

Sprawdź płuca, próbując zdmuchnąć płomień ze świecy

Ustaw się około 30cm od świecy i wykonaj pełny wydech. Jeśli płomień nie zgaśnie, to są duże szanse, że chorujesz na astmę. Jeśli nie masz innych objawów, np. nocnego kaszlu, lecz test wypadł negatywnie, popracuj nad swoją wydolnością poprzez ćwiczenia fizyczne.

Poranny test śliny – grzyb candida

Gdy wstaniesz, napluj do szklanki z wodą. Jeśli po dwóch minutach ślina zrobi się szara, to prawdopodobnie rozwija się w Tobie candida. Innymi objawami jest obniżona odporność, problemy z trawieniem, zmęczenie i alergie.

Test mięśni dna miednicy

Postaraj się napiąć mięśnie dna miednicy na siedząco, na kilka sekund – powtórz kilka razy. Jeśli udało Ci się mniej niż 10 razy, oznacza to, że Twoje mięśnie są słabe. Może przekładać się to na problem z nietrzymaniem moczu. Można je wzmocnić wykonując proste ćwiczenie – napnij mocno pośladki, a gdy brzuch zacznie się zapadać, wytrzymaj kilka sekund i przerwij. Ćwicz w ten sposób sześć razy dziennie.

Źródło: genuinewell.com

Twoja reakcja?

Super
Super
6
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
9
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz