Home zdrowie Producenci wód w butelkach oddaliby wszystko, żebyś się o tym nie dowiedział. Szok
71.74K

Producenci wód w butelkach oddaliby wszystko, żebyś się o tym nie dowiedział. Szok

Picie wody jest bardzo ważnym elementem naszego przetrwania. Mimo tego nie zastanawiamy się nad tym, dlaczego na przykład tak wiele ludzi wybiera wodę z butelki zamiast kranówki.

 

Czy na prawdę jest jakaś różnica?  I dlaczego wydajemy tak dużo pieniędzy, na „butelki”? Czy naprawdę warto? Cóż, nie byłem pewny, więc postanowiłem to zbadać. To, czego się dowiedziałem,  może sprawić, że wrócisz do picia kranówki.

#1. Szczyt Kapitalizmu.

Charles Fishman powiedział w swojej książce „The Big Thirst,” że butelkowana woda jest dowodem na to, iż kapitalizm osiągnął szczyt. Kiedy się nad tym zastanowisz, nabiera to sensu. Woda jest w zasadzie darmowa, ale wielkie firmy wlewają ją do plastikowych butelek i sprzedają to nam, ogromnie na tym zyskując. Więc dlaczego nie odkręcić kranu i pić wodę, która kosztuje, prawie tyle co nic?

woda1

#2. Na początku, nikt nie wierzył, że ktokolwiek będzie kupował wodę w butelce.

Kim Jeffrey, która wydała w Stanach Zjednoczonych książkę „Drinking Water: A History” mówi w niej, że ludzie z początku nie rozumieli butelkowania wody. „Ludzie zastanawiali się co z nią zrobić, wlać do kosiarki czy wypić.”

Lecz gdy butelkowaną wodę zaczęto reklamować, jako symbol statusu społecznego, sprzedaż wystrzeliła do góry. W ten sposób usprawiedliwiono wlewanie darmowego produktu do nowego opakowania i sprzedawanie go w dodatkowej cenie.

#3. Świeża woda z kranu.

Kilka lat temu, badania wykazały, że butelkowana woda ma więcej bakterii, niż kranówka. Dodatkowo butelkowana woda, musi jeszcze być przetransportowana do sklepów, co oznacza, że jest stara.

woda2

#4. Ostrzeżenia na butelkach.

Nation Health Service z Wielkiej Brytanii, nie poleca podawania butelkowanej wody niemowlętom, ponieważ nie jest ona uważana, za sterylną i zawiera zbyt wiele sodu. Także butelki same w sobie, mogą być problematyczne. The National Resources Defense Council mówi, że powinniśmy unikać plastikowych opakowań. Więc coś czego wszyscy potrzebujemy, nagle staje się bezużyteczne, kiedy jest w butelce.

#5. Wpływ na środowisko.

Produkcja, transport i recykling, butelkowanej wody wyzwala 1000 razy więcej dwutlenku węgla, niż kranówka.

woda3

#6. Od 300 do 1000 razy droższa niż woda z kranu.

Ameryka ma dostęp do wysokiej jakości wody, która kosztuje 0,004 dolara za galon. Ludzie z kolei płacą 300 razy więcej za butelkę wody. W innych krajach, takich jak Szwecja, jedna butelka jest 1000 razy droższa od kranówki.

woda4

Osobiście, nie zdawałem sobie sprawy z różnicy, między butelkowaną wodą, a kranówką. Jednak po dogłębniejszym zbadaniu sprawy, doszedłem do wniosku, że kupowanie wody w sklepach, jest nie tylko dla mnie nie zdrowe, a także nieopłacalne. Dlatego dobrze się zastanów, zanim następnym razem kupisz wodę w sklepie.

Twoja reakcja?

Super
Super
310
Ha ha
Ha ha
76
Wow
Wow
283
Smutny
Smutny
56
Zły
Zły
129

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz