Home Wideo Jeśli masz taki ciemny pierścień wokół szyi, natychmiast skonsultuj się z lekarzem. Konsekwencje mogą być przerażające

Jeśli masz taki ciemny pierścień wokół szyi, natychmiast skonsultuj się z lekarzem. Konsekwencje mogą być przerażające

Pantera Myhill, mając 14 lat ciągle była spragniona i miewała bóle głowy. Później odkryła ciemny pierścień wokół szyi, który przypominał brud. Okazało się, że był on efektem choroby.

 

cukrzyca1

Matka zmartwiona objawami, zabrała nastolatkę do lekarza. Tam otrzymały, złą wiadomość: Pantera ma cukrzycę typu 2.

Tych ciemnych pierścieni, można znaleźć więcej na ciele dziewczyny, chociażby pod pachami czy w okolicach pachwin. Te zabarwienia skóry, pojawiają się w skutek nadmiaru insuliny, hipoglikemii czy po prostu w zależności od ilości cukru we krwi.

Pojawiające się pierścienie na skórze, mogą być także oznaką innych chorób, dlatego w razie wystąpienia na ciele zmian, od razu trzeba skontaktować się z lekarzem.

cukrzyca2

W przypadku nastolatki, pierścienie były spowodowane cukrzycą typu 2, przez co musi teraz brać insulinę i sprawdzać poziom cukru we krwi, dwa razy dziennie.

cukrzyca3

Cukrzyca typu 2 wskazuje na to, że ciało nie radzi sobie z utrzymaniem poziomu cukru. Jest to najczęściej występujący typ cukrzycy, który w większości przypadków występuje tylko u dorosłych. Objawami tej choroby, może być: zmęczenie, zwiększone pragnienie, problemy ze wzrokiem, swędzenie w okolicach krocza i częstsze oddawanie moczu.

Ćwiczenia i zdrowy tryb życia mogą pomóc zmniejszyć poziom glukozy we krwi. Jednym z poważniejszych zagrożeń w przypadku cukrzycy typu 2 jest zwiększone prawdopodobieństwo na wystąpienie zatoru tętnic, co może prowadzić do udaru czy zawału.

Teraz, matka dziewczyny stara się zwrócić uwagę innych rodziców, aby ci dokładniej przyglądali się swoim dzieciom, przez co mogą wykryć cukrzycę lub inne choroby odpowiednio wcześnie, zanim staną się zagrożeniem.

Źródło: youtube.com

Twoja reakcja?

Super
Super
11
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
12
Smutny
Smutny
13
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz