Home Porady Pod żadnym pozorem nie kupuj swetra, który ma w składzie ten materiał. To oszustwo producentów odzieży.

Pod żadnym pozorem nie kupuj swetra, który ma w składzie ten materiał. To oszustwo producentów odzieży.

Pod żadnym pozorem nie kupuj swetra, który ma w składzie ten materiał. To oszustwo producentów odzieży.

Idzie zima i w związku z tym każdy powinien kupić ciepły i przyjemny sweter. Zdarza się, że przy zakupie tej części garderoby zapominamy sprawdzić skład, który znajduje się na metce.

Włóknem, którego powinniśmy unikać jest akryl. Jest on cztery razy tańszy w produkcji od wełny. Nie dziwota więc, że ponad 80% swetrów w sieciówkach jest wykonana właśnie z niego. Jakie konsekwencje ponosimy, nosząc akrylowe ubrania?

sweter1

Wady akrylu

  • Po kilku praniach materiał wygląda brzydko – akrylowa odzież bardzo często wygląda nieatrakcyjnie już po paru praniach. Materiał ten szybko się mechaci i rozciąga, a przez to po niedługim czasie od zakupu nadaje się na szmatę do podłogi.
  • Jest niehigieniczny – włókno to nie wchłania wilgoci. Nosząc sweter wykonany z akrylu szybko się spocisz.
  • Elektryzuje się – włosy dosłownie stają dęba. Naelektryzowany sweter dodatkowo przyciąga kurz i brud.
  • Jest bardzo łatwopalny – nosząc sweter wykonany z tego materiału podczas, np. zapalania świeczek, narażasz się na niebezpieczeństwo. Akryl zapala się bardzo szybko i łatwo, a topniejący materiał może skapnąć na skórę i poważnie ją poparzyć.

 

Jak go unikać?

Anilana, ascaryl, poliakryl czy acrilan – to wszystko, to nazwy akrylu stosowane przez producentów, którzy chcą oszukać klientów. Kupując sweter powinieneś zwrócić uwagę na metkę i wybierać ubrania, które mają w składnie minimum 60% naturalnych włókien, jak wełna, moher lub kaszmir.

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz