Home Porady Przekrój cytrynę na ćwiartki i postaw przy łóżku. Jej niesamowite efekty zauważysz już następnego dnia

Przekrój cytrynę na ćwiartki i postaw przy łóżku. Jej niesamowite efekty zauważysz już następnego dnia

Przekrój cytrynę na ćwiartki i postaw przy łóżku. Jej niesamowite efekty zauważysz już następnego dnia

Cytryny należą do owoców o silnych właściwościach zdrowotnych, a ich zapach kojarzy się ze świeżością i czystością, dzięki czemu są często występującym elementem wystroju wnętrz w restauracjach i kawiarniach.

Wiele badań potwierdziło zdrowotne właściwości cytryn, można nimi leczyć niektóre zmiany skórne, takie jak trądzik, czy przebarwienia, a odpowiednio zaaplikowane nawet zmniejszają widoczność blizn. Jeśli przetniemy owoc na pół i potrzemy skórę wewnętrzną stroną, stanie się ona natychmiast miękka i gładka. Za pomocą cytryny można również wybielać paznokcie i odświeżać oddech.

Omawiane w artykule owoce są bardzo często pomijane w naszym menu, a ich korzystny wpływ na nasze zdrowie jest wręcz zadziwiający. Wspomagają leczenie artretyzmu, kamieni nerkowych, niestrawności i reumatyzmu, a codzienne spożywanie lemoniady, otrzymanej na bazie cytryn, prowadzi do detoksykacji organizmu.

Z uwagi na fakt, że cytryny oczyszczają krew, można je stosować w leczeniu tak poważnych schorzeń jak cholera i malaria, a dzięki wysokiemu stężeniu witaminy A, C, E oraz miedzi, potasu, żelaza, chromu, i magnezu skutecznie spowalniają proces starzenia.

Dzięki swoim właściwościom przeciwbakteryjnym można za ich pomocą odświeżać powietrze. Nad takim zastosowaniem cytryn powinny zastanowić się osoby cierpiące na różne alergie lub astmę. Wystarczy, że przy łóżku postawi się świeżo przecięte cytryny, a jakość powietrza i snu odczuwalnie wzrośnie.

Źródło: healthyfoodtreatments.com

Twoja reakcja?

Super
Super
73
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
22
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz