Home ludzie Miała już ponad miesiąc, a ważyła niespełna 2 kilogramy. To wstrząsające zdjęcie obiegło cały świat.

Miała już ponad miesiąc, a ważyła niespełna 2 kilogramy. To wstrząsające zdjęcie obiegło cały świat.

Gdy słyszymy, że na świecie gdzieś cały czas głodują ludzie, rozdziera to nasze serca. Najgorsze, gdy cierpią w ten sposób małe i niewinne dzieci.

W czasie wojny cierpią ludzie, którzy nie chcą w niej uczestniczyć. Odbierane są im domy, ale przede wszystkim zdrowie i życie. Niedożywienie to wciąż aktualny temat, którego uniesposób pominąć. Codziennie z powodu głodu umierają dorośli i dzieci.

Odchodzą oni w potężnych męczarniach. Nikt z tych, którzy chcą wojny, nie zastanawia się, że ginąć będą także niewinni, że ciężarne kobiety zmęczone ciągłym uciekaniem, nie będą miały siły walczyć o siebie i o dziecko, które noszą pod sercem. Tacy ludzie są pozostawieni sami sobie, po cichu licząc, że ktoś ich usłyszy.

Te poruszające zdjęcie małej Sahar Dofday obiegło cały świat lotem błyskawicy. Nie da się opisać tego, jak cierpiało to maleństwo. 34-dniowa dziewczynka umarła z głodu. Ważyła niespełna dwa kilogramy.

W jedynym, działającym szpitalu w Ghoucie, gdzie znajdziemy znacznie więcej dzieci w podobnej sytuacji, nikt nie mógł jej pomóc. Rodzice dziewczynki także byli w poważnym stanie. Jej matka była tak niedożywiona, że nie miała pokarmu.

Na jej malutkim ciele widać każdą kość i żyłę. Maleństwo miało problemy z oddychaniem i od dnia narodzin walczyło o życie. Niestety, lekarze nie byli w stanie jej uratować.

Przypadek Sahar nie jest jedyny, jak mówi Yahya Abu Yahya, lekarz ze szpitala: „W szpitalach w Ghoucie w ostatnich trzech miesiąca przyjęto 9700 dzieci. Z tego 4000 było niedożywionych, 200 cierpiało na ostre niedożywienie, a 80 skrajne ostre niedożywienie.”

2kilo1

Narzekamy na nasze życia… Nie odnosimy sukcesów, nasze dzieci nie są prymusami… W świetle tego, co przeżywają inni powinniśmy się jeszcze raz nad tym zastanowić. To okropne, że małe dzieci nie mają szansy na godne życie, a ponoszą konsekwencje czynów dorosłych, którzy powinni je chronić.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
32
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz