Home News Palisz papierosy? Możesz mieć krótszy urlop. Nowe przepisy wchodzą w życie.

Palisz papierosy? Możesz mieć krótszy urlop. Nowe przepisy wchodzą w życie.

Japońska firma Piala Inc. z Tokio wprowadziła gratyfikację dla niepalących pracowników. Każdy, kto nie pali papierosów otrzyma dodatkowe 6 dni płatnego urlopu.

Te zmiany to efekt skarg niepalących pracowników na to, że palacze pracują mniej, gdyż w trakcie pracy wychodzą na papierosa.

Rzecznik firmy, Hirotaka Matsushim powiedział, że jeden z pracowników zostawił w skrzynce z sugestiami wiadomość, gdzie napisał, iż przerwy na papierosa to duży problem. Po przemyśleniu sprawy, prezes Piala Inc. postanowił niepalącym pracownikom zapewnić dodatkowe sześć dni urlopu wypoczynkowego.

pal1

Firma znajduje się na 29. piętrze wieżowca. Policzono, że wypalenie jednego papierosa zajmuje średnio 15 minut. Zarząd firmy liczy na to, że wprowadzone zmiany zmotywują pracowników do rzucenia palenia.

Już od pewnego czasu w Japonii trwa dyskusja, która dotyczy zaostrzenia przepisów antynikotynowych, które obecnie są jednymi z najlżejszych na świecie. Wśród zwolenników zmian znalazł się między innymi gubernator Tokio, Yurio Koike, który chce zakazać palenia w całej przestrzeni publicznej stolicy Japonii. Zakaz ten związany jest z Igrzyskami Olimpijskimi, które mają odbyć się w 2020 roku.

Twoja reakcja?

Super
Super
22
Ha ha
Ha ha
8
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz