Home ludzie 5-letni chłopiec skazany na dożywocie. Władze twierdzą, że dopuścił się poczwórnego morderstwa.

5-letni chłopiec skazany na dożywocie. Władze twierdzą, że dopuścił się poczwórnego morderstwa.

5-latek został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Zbrodnie, które mu się zarzuca to: poczwórne morderstwo, zakłócanie porządku oraz niszczenie mienia publicznego.

Ahmen Mansour Qarni urodził się we wrześniu 2012 roku, a przestępstwa, o które jest oskarżony zostały popełnione w styczniu 2014 w trakcie zamieszek. Chłopiec miał wtedy 1,5 roku. Jak to możliwe, że tak małe dziecko dopuściło się, tak okropnych zbrodni?

Zrozpaczony ojciec dziecka nie mógł uwierzyć w tę niedorzeczną sytuację.

– „Mówią, że zabiorą mi mojego synka. Nikt nie może go zabrać. Boże pomóż” – mówił.

Obrońcy dziecka mówią, że doszło do pomyłki. Na ławie oskarżonych najprawdopodobniej miał zasiąść 50-letni Ahmed Karin. Nieporozumienie wywołało niedostarczenie aktu urodzenia chłopca w odpowiednim terminie. Obrońca 5-latka, Faisal a-Sayd, tłumaczy całe zajście.

– „Świadectwo urodzenia chłopca zostało przekazane stanowym organom bezpieczeństwa dopiero w momencie, gdy dodano jego nazwisko do listy pozostałych oskarżonych. Niestety, sprawa została już przekazana do sądu wojskowego, przez co został skazany za przestępstwa, których dopuścił się ktoś inny (…) to tylko pokazuje, że sędzia nie zapoznał się ze sprawą.”

doz1

Omyłkowe skazanie chłopca, który w momencie popełniania przestępstw miał niecałe 2 lata wywołało zamieszanie w mediach społecznościowych. Ludzie krytykowali skorumpowany rząd Egiptu i łamanie systemu prawnego.

– „W Egipcie nie ma czegoś takiego jak sprawiedliwość” – powiedział prawnik Mohammed Abu Hurrira – „Egipt jest w rękach lunatyków i szaleńców” – dodał.

W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo komentarzy dotyczących skazania chłopca. Użytkownicy mówią o kompromitacji egipskiego wymiaru sprawiedliwości oraz o zmniejszającym się zaufaniu społeczeństwa do niego.

Niektórzy doszukują się innego rozwiązania, twierdząc, że może miał zostać skazany starszy krewny dziecka, a za względu na to, że nie udało się go znaleźć, sąd postanowił ukarać 5-letniego chłopca.

Międzynarodowe oburzenie jakie wywołał wyrok spowodowało zniesienie zarzutów i oczyszczenie z nich dziecka. Pozostaje jednak pytanie, czy w przyszłości podobne sytuację się nie powtórzą?

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
32
Zły
Zły
52

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz