Home jedzenie Zobacz, co dzieje się z Twoim organizmem zaraz po wypiciu „energetyka”. Wyniki są szokujące

Zobacz, co dzieje się z Twoim organizmem zaraz po wypiciu „energetyka”. Wyniki są szokujące

Zobacz, co dzieje się z Twoim organizmem zaraz po wypiciu „energetyka”. Wyniki są szokujące

Wielokrotnie omawiano już wpływ dużej ilości wypijanych napojów energetycznych na organizm – część z tych osób, które nie znały umiaru, nawet zmarła. Naukowcy zbadali także wpływ jednej porcji napoju na ludzkie ciało.

Gwarantujemy, że po zapoznaniu się z poniższą treścią, dwa razy zastanowisz się, czy na pewno potrzebujesz sięgać po takie produkty.

1-min

Niektórzy sięgają po nie sporadycznie, inni zaś piją je regularnie, np. każdego ranka przed wyjściem do pracy lub przed pójściem na siłownie. Napoje energetyczne faktycznie „stawiają na nogi” w chwilach silnego zmęczenia, lecz jeśli dowiesz się jaki mają wpływ na organizm, pewnie stwierdzisz, że nie warto psuć sobie zdrowia.

W 2015 roku „JAMA Today” opublikowało wyniki badań nad wpływem jednej porcji napoju energetycznego na ludzki organizm. Dwudziestu pięciu zdrowych dorosłych miało za zadanie wypić 480ml trunku zawierającego taurynę, kofeinę i inne składniki, a następnie monitorowano ich tętno oraz ciśnienie krwi. Wyniki okazały się szokujące.

2-min

Wypicie napoju wywołało:

  • wzrost ciśnienia krwi
  • wzrost tętna
  • u niektórych osób stwierdzono nieregularne bicie serca
  • zwiększenie poziomu noradrenaliny (jest to hormon, który jest odpowiedzialny m.in. za wzrost ciśnienia)

Każda z powyższych obserwacji może prowadzić do uszkodzenia serca, mimo że ilość spożytego napoju była niewielka. U osób regularnie pijących „energetyki” ryzyko rozwoju chorób mięśnia sercowego jest znacznie wyższe, niż u ludzi ich nie spożywających. Konsekwencje wynikające z „zasilania się” napojami energetycznymi mogą być bardzo poważne, a nie wspominaliśmy jeszcze o cukrze.

3-min

Jeżeli znasz osobę, która lubuje się w napojach energetycznych, podziel się z nią informacjami zawartymi w tym artykule, gdyż nigdy nie jest za późno na zmianę nawyków, zwłaszcza jeśli mają wyjść nam na zdrowie.

Źródło: en.newsner.com

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz