Home Poruszające Oto symbol ludzkiego okrucieństwa. To zdjęcie płonącego słoniątka obiegło cały świat.

Oto symbol ludzkiego okrucieństwa. To zdjęcie płonącego słoniątka obiegło cały świat.

Para słoni uciekająca przed tłumem ludzi starających się je podpalić. Taka sytuacja miała miejsce niedawno w Bengalu Zachodnim.

Słoniątko jest częściowo ogarnięte płomieniami. Przypadki okrucieństwa wobec zwierząt w tym kraju są bardzo częste. Poniższe zdjęcie zostało nagrodzone w konkursie fotografii dzikiej przyrody w Indiach.

slon

Zdjęcie wykonał indyjski fotograf Biplaba Hazra. Mężczyzna mówi, że słoniątko uciekając w panice, wydawało z siebie przerażające dźwięki. Magazyn „Sanctuary”, który przyznawał nagrodę, napisał o tłumie „szyderczych mężczyzn”, którzy podążali za zwierzętami i rzucali w nie petardami oraz kulami ze słomy.

– „Tym łagodnym, inteligentnym i społecznym stworzeniom zgotowano piekło na ziemi.” – powiedział autor zdjęcia dla serwisu BBC.

Maina Mazmuder, który mieszka w mieście Bankura, w Bengalu Zachodnim mówi, że słonie w tym regionie są poddawane „przerażającym nadużyciom i torturom”. Mieszkańcy tego kraju niszczą naturalne siedziby zwierząt. Wypędzane i przerażone zwierzęta w trakcie ucieczki tratują pola uprawne, a niekiedy zabijają nawet ludzi.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
62
Zły
Zły
76

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz