Home jedzenie Przekrój cebulę na cztery części i umieść ją w domu w przewiewnym miejscu – efekt jest powalający!

Przekrój cebulę na cztery części i umieść ją w domu w przewiewnym miejscu – efekt jest powalający!

Przekrój cebulę na cztery części i umieść ją w domu w przewiewnym miejscu – efekt jest powalający!

Cebula jest warzywem wykorzystywanym w kuchniach całego świata. Niektórzy ją stosują wyłącznie dla smaku, a inni chcą czerpać z jej właściwości zdrowotnych. Cebulą można zwalczyć wiele chorób – najlepiej radzi sobie z grypą.

Nasi przodkowie korzystali ze zdrowotnych właściwości cebuli na porządku dziennym, chociażby w walce z grypą. Światowa Organizacja Zdrowia potwierdziła jej skuteczność w zwalczaniu kaszlu, infekcji układu oddechowego oraz zapalenia oskrzeli. To niedoceniane warzywo ma jedną, wyróżniającą się cechę – absorbuje zarazki z powietrza, dlatego świetnie sprawdza się w okresie zimowym, kiedy łatwo jest się przeziębić lub zarazić grypą.

Dlaczego cebule są takie wydajne?

Cebula zawiera dużo związków siarki, należą do nich sulfotlenki i tiosulfinaty, to dzięki nim warzywo ma taki wyrazisty smak. W nich drzemią również właściwości zdrowotne warzywa. Cebule  zawierają dużo antyoksydantów, szczególnie kwercetyny, która odpowiada za neutralizowanie wolnych rodników i wzmacnianie układu odpornościowego.

Przepis na zupę cebulową

Składniki:

  • 1/4 szklanki posiekanego oregano
  • 3 ząbki czosnku
  • 3 duże żółte cebule
  • sól himalajska
  • 4 szklanki wody

Przygotowanie:

Posiekaj cebulę oraz czosnek i umieść je razem z oregano w naczyniu z wodą. Doprowadź wodę do wrzenia i podtrzymaj gotowanie przez 15 minut. Zupa będzie gotowa, gdy cebula zrobi się delikatna i miękka

Inny sposób wykorzystania cebuli

Przed pójściem spać utnij plaster cebuli i przyłóż go od spodu do stopy, można umocować go za pomocą bandaża lub ubierając skarpetkę. Powtarzaj proces co wieczór, a po kilku dniach poczujesz różnicę w samopoczuciu.

Źródło: genuinewell.com

Twoja reakcja?

Super
Super
135
Ha ha
Ha ha
13
Wow
Wow
35
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
19

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz