Home ludzie Ludzie śmiali się z wyglądu twarzy tej dziewczynki. Spójrz na nią 25 lat później, gdy zamknęła wszystkim usta.

Ludzie śmiali się z wyglądu twarzy tej dziewczynki. Spójrz na nią 25 lat później, gdy zamknęła wszystkim usta.

Gdy tylko Lizzie Velásquez poszła do przedszkola, zorientowała się, że jest inna niż jej rówieśnicy. Tam po raz pierwszy się z niej naśmiewano.

Gdy urodziła się w 1989 roku, ważyła zaledwie 1,2kg. Jej twarz wyglądała zupełnie inaczej, niż u innych dzieci na porodówce.

Lekarze zdiagnozowali u niej wyjątkowo rzadką chorobę genetyczną, Zespół Marfana, na który choruje zaledwie kilka osób na całym świecie. Przypadłość ta powoduje, że Lizzie nie jest w stanie gromadzić tłuszczu w ciele, ani przybierać na wadze. To sprawia, że kobieta starzeje się szybciej, niż zdrowi ludzie oraz jest ślepa na jedno oko.

twarz1

W przedszkolu Lizzie była prześladowana, a w ciągu jej dzieciństwa co chwile słyszała, że jej twarz jest obrzydliwa.

– „W tamtym czasie wydawało mi się, że wszyscy wyglądają jak ja. Nie byłam w stanie rozpoznać tego, że się różnię.”

twarz2

Najgorszy przypadek znęcania się, Lizzie przeszła, gdy miała 16 lat. Siedziała w Internecie i trafiła na filmik, w którym ktoś o niej mówił. W nagraniu, które szybko zyskało miliony odsłon, osoba ta nazwała Lizzie „najbrzydszą kobietą świata”.

Lizzie twierdzi, że wtedy zawalił się jej świat. Czytała wszystkie te komentarze i nawet jedna osoba nie napisała czegoś miłego.

To straszne myśleć o tym, jak tysiące osób siedzących przed swoimi komputerami znęca się nad 16-latką, która cierpi na poważną chorobę.

Dla większości ludzi cała ta nienawiść byłaby ciężka do przetrwania. Lizzie jednak nie jest, jak większość. Pokazała wszystkim, którzy ją obrażali, jak silna jest.

Teraz ma 28 lat i prowadzi prosperujący biznes. Kobieta podróżuje po świecie i daje wykłady na temat swojej choroby i życia. Ma swój kanał na YouTube, gdzie zebrała 700,000 subskrybentów.

– „To jest mój cel. To właśnie musze robić do końca życia. Uważam, że nie tylko opowiadam moją historię, je opowiadam historię wszystkich.”

twarz3

Wszyscy ci, którzy próbowali ściągnąć Lizzie swoimi słowami, ponieśli porażkę. Kobieta pokazała im, że jest od nich silniejsza, a obecnie odniosła większy sukces, niż kiedykolwiek. Lizzie napisała także świetnie sprzedającą się książkę o swoim życiu. Skończyła studia, ma rodzinę i karierę.

Źródło: youtube.com

Twoja reakcja?

Super
Super
489
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
60
Smutny
Smutny
105
Zły
Zły
24

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz