Home Poruszające Te byki są hodowane, aby móc sprzedać więcej mięsa. Zobacz, co dzieje się, gdy próbują się poruszać.

Te byki są hodowane, aby móc sprzedać więcej mięsa. Zobacz, co dzieje się, gdy próbują się poruszać.

Belgian blue to efekt 50 lat selektywnej hodowli. Celem było stworzenie rasy, która będzie produkować dużo mleka i mięsa. W końcu się udało.

Jednak zwierzęta te niestety zostały obarczone poważnymi problemami zdrowotnymi i cierpią ze względu na to, jak są hodowane.

Różne gatunki zwierząt były selektywnie hodowane od tysięcy lat. Człowiek bardzo zmienił większość zwierząt, nie zostawiając praktycznie żadnego śladu po ich dzikich przodkach.

Belgijskie bydło powstało w XIX wieku przez skrzyżowanie blackbrown Dutch i red-haired short-haired cattle. Poprzez skrzyżowanie tych dwóch gatunków, byki zaczęły mieć niebieską maść.

byk1

Źródło: wikimedia.org

Ta rasa krytykowana jest przez bycie „wędrującymi mięsnymi roślinami”. Mają potężne mięśnie – dorosły byk waży między 1,1 a 1,2 tony. W ciałach tych zwierząt zostały stworzone białka, które przyspieszają wzrost masy mięśniowej, dzięki czemu mogą one być o wiele większe.

Genetyczne mutacje powodują wiele efektów, jak zdeformowane szczęki, czy powiększone języki, które powodują, że cielęta mają problem ze ssaniem mleka od matki.

Zmiany genetyczne mogą też powodować niedorozwój organów wewnętrznych. Wątroba i płuca są o wiele mniejsze niż w przypadku typowego bydła, co może prowadzić do problemów z oddychaniem, problemów z sercem i bezpłodności.

byk2

Co sądzicie na temat tak ekstremalnej, selektywnej hodowli? Poniżej możecie zobaczyć film o tej rasie bydła.

Źródło: youtube.com

Twoja reakcja?

Super
Super
14
Ha ha
Ha ha
8
Wow
Wow
31
Smutny
Smutny
211
Zły
Zły
424

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz