Home Porady Ten jeden składnik sprawi, że Twoje siwe włosy powrócą do swojego naturalnego koloru.
24.12K

Ten jeden składnik sprawi, że Twoje siwe włosy powrócą do swojego naturalnego koloru.

Siwe włosy to częsta przypadłość szczególnie u kobiet. Może być to dość irytujące i zaniżać samoocenę danej osoby.

Większość ludzi używa po prostu farb do włosów. Jednak zawierają one mnóstwo chemikaliów i mogą uszkodzić skórę głowy i włosy same w sobie.

Na szczęście istnieje naturalny środek, który świetnie radzi sobie z siwymi włosami. Dodatkowo jest on bardzo tani, bezpieczny i bardzo efektywny. Główny składnik masz na pewno w domu, a jest to… cebula.

Zazwyczaj wykorzystujemy ją w gotowaniu, ale jak się okazuje ma ona działanie polepszające naszą urodę. Cebula zawiera duże ilości siarki, która jest jednym z głównych minerałów służących do budowania włosów.

Cebula polepsza przepływ krwi, odżywia mieszki włosów i leczy infekcje skóry głowy. Dodatkowo w cebuli znajdziemy katalazę, która zapobiega przedwczesnemu siwieniu. Oto dwie metody na poradzenie sobie z siwieniem włosów.

Sok z cebuli po myciu głowy

Składniki

  • 1 łyżka stołowa soku z cebuli
  • 1 litr ciepłej wody

Sposób przygotowania

Wystarczy dodać soku do wody i używać takiej mieszanki jako ostatniego płukania po użyciu szamponu. Należy powtarzać tę procedurę co dwa dni. Pamiętaj, że zapach cebuli zostanie na Twoich włosach do następnego ich umycia.

Cebulowa odżywka

Składniki

  • 1 duża cebula
  • Blender
  • Sitko

Sposób przygotowania

Najpierw umyj cebulę i obierz ją z zewnętrznych warstw. Teraz posiekaj ją na mniejsze kawałki i dobrze zblenduj. Później tak przygotowany sok wetrzyj w skórę głowy. Pozostaw na 30 – 45 minut. Na koniec umyj włosy szamponem. Powtarzaj ten proces raz lub dwa razy w tygodniu.

Dodatkowe porady

  • Aby zapobiec przedwczesnemu siwieniu włosów, powinieneś zwiększyć ilość potraw bogatych w witaminę B12 i witaminę A. Są to w głównej mierze zielone, liściaste warzywa i owoce. Powinieneś jeść więcej bananów, kalafiora, pomidorów, jogurtów i płatków. Witaminę B12 znajdziesz też w jajkach i mięsie.
  • Zamiast używać farb do włosów, korzystaj z henny. Pomaga ona przywrócić kolor włosów i nawilża mieszki włosowe.
  • Zwiększ spożywanie potraw bogatych w jod.
  • Zmniejsz stres i staraj się żyć zdrowo.

Twoja reakcja?

Super
Super
89
Ha ha
Ha ha
28
Wow
Wow
45
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
12

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz