Home Porady Podczas snu, jej poduszka zapaliła się. Kiedy zobaczyła, co było powodem, doznała szoku

Podczas snu, jej poduszka zapaliła się. Kiedy zobaczyła, co było powodem, doznała szoku

Każdy z nas uwielbia swój telefon. Dzięki nim możemy komunikować się ze znajomymi, robić zakupy przez Internet, oglądać filmy i czytać wiadomości.

Jeden dzień bez telefonu może sprawić, że będziemy czuć się źle, jakbyśmy byli odcięci od świata. Smartfony staramy się mieć blisko przez cały dzień i noc. To właśnie podczas snu czyha na nas największe zagrożenie. Gdy idziemy spać, nie korzystamy z telefonu i często podłączmy go do ładowania. Aby w tym czasie nic się nie stało, należy pamiętać o pewnych zasadach.

tel1

Wiele telefonów podczas dłuższego użytkowania może się przegrzewać. W trakcie ładowania także stają się bardziej rozgrzane. Od wielu lat eksperci ostrzegają o tym, że trzymanie telefonu obok głowy w trakcie snu może wywołać wiele niepożądanych skutków dla naszego zdrowia. Niedawno pojawiły się informacje, że ładowanie smartfon i trzymanie go pod poduszką lub pościelą może wywołać pożar.

Gdy telefon jest przykryty materiałem, wytworzone ciepło nie może uciec, przez co urządzenie i ładowarka stają się bardzo gorące i mogą doprowadzić do zapalenia się pościeli. Według strażaków pozostawienie telefonu podłączonego do ładownia pod poduszką jest tak samo ryzykowne, jak pozostawienie działającej kuchenki w kuchni.

tel2

Należy pamiętać, że pozostawienie podłączonego telefonu na kocu czy pod poduszką jest ryzykowne. Przed snem należy upewnić się, że telefon znajduje się w bezpiecznym miejscu oraz czy ładowarka nie jest uszkodzona. Zepsuty kabel może doprowadzić do zwarcia i przegrzania.

tel3

Telefon w trakcie ładownia powinien znajdować się na biurku lub podłodze. Nie powinien być blisko naszej głowy, gdyż może to wywołać problemy zdrowotne.

Dodatkowo warto ładować telefon oryginalną ładowarką, a nie tanim zamiennikiem. Jeśli telefon już się naładował, należy odłączyć go od prądu. Ładowanie go przez całą noc nie wypływa korzystnie na jego wydajność.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz