Home Porady 18 genialnych sztuczek, które są starsze niż Twoi dziadkowie. Ludzie to mieli wtedy pomysły.

18 genialnych sztuczek, które są starsze niż Twoi dziadkowie. Ludzie to mieli wtedy pomysły.

Na początku XX wieku brytyjska firma produkująca papierosy Gallaher, opublikowała na opakowania serię porad związanych z codziennym życiem w tamtym wieku.

Członek rodziny, George Arents skrupulatnie gromadził te materiały i w końcu przekazał je do biblioteki, w której go zdigitalizowano. Porady te są na tyle uniwersalne, że większość z nich nadal ma zastosowanie we współczesnym świecie.

#1. Przedłuż żywotność ciętych kwiatów

Zanurz łodygi w gorącej wodzie i zostaw je tak do wystygnięcia. W tym czasie kwiaty powinny dojść do siebie. Później wystarczy delikatnie przyciąć końce i włożyć rośliny do wazonu z zimną wodą.

porady1

#2. Czyszczenie butelek

Wrzuć do środka trochę piasku i wlej wodę. Energicznie potrząśnij butelką, a później wylej zawartość i opłucz wnętrze.

porady2

#3. Usuwanie plam atramentu z tkanin

Jeśli zdarzyła Ci się ta niemiła sytuacja, włóż materiał do mleka na dłuższą chwilę.

porady3

#4. Jak wykryć wilgoć w łóżku

Wystarczy, że włożysz małe lusterko pod pościel na kilka minut. Jeśli zaparuje, oznacza to, że nie powinno się spać w takim miejscu.

porady4

#5. Jak zatrzymać uciekającego konia

Nigdy nie biegnij przodem do konia, a obok niego w tym samym kierunku. Bliższą ręką złap dyszel, a drugą złap za lejce i staraj się zapanować nad zwierzęciem. Nigdy go nie szarp, nie krzycz i nie naskakuj na niego.

porady5

#6. Gotowanie pękniętych jaj

Dodaj nieco octu do gotującej się wody.

porady6

#7. Jak sprawdzić masło

Podpal kartkę papieru i umieść ją w pobliżu masła. Jeśli zapach będzie przyjemny, to wiesz, że masz do czynienia z prawdziwym masłem. Jeśli będzie to margaryna, zapach będzie ziemisty i nieprzyjemny.

porady7

#8. Jak usunąć drzazgę

Napełnij słoik gorącą wodą i przybliżaj do miejsca z drzazgą. Następnie mocno przyciśnij, aby zassać skórę. Ciśnienie spowoduje, że drzazga zostanie usunięta.

porady8

#9. Jak radzić sobie ze skręconą kostką

Połóż się i zawiń dane miejsce pociętymi paskami materiału namoczonego w zimnej wodzie. Nie będziesz musiał co chwilę zmieniać opatrunku, jeśli dostosujesz się do instrukcji na obrazku. Jeśli skręcenie jest wyjątkowo silne, nasmaruj miejsce olejem lub alkoholem.

porady9

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz