Home Porady 9 sprawdzonych sztuczek na to, jak zabrać się za sprzątanie i nie tracić przy tym czasu oraz pieniędzy.
16.01K

9 sprawdzonych sztuczek na to, jak zabrać się za sprzątanie i nie tracić przy tym czasu oraz pieniędzy.

Sprzątanie wymaga przede wszystkim systematyczności i determinacji. Zdarza się, że tracimy na to cały dzień, aby doprowadzić coś do porządku, a nasz dom wyglądał schludnie.

Dzięki tym kilku poradom stracisz na to zdecydowanie mniej czasu. Zakasaj rękawy i do dzieła.

Pranie

spr1

  • Nie trzeba od razu wydawać mnóstwa pieniędzy na środki, które mają zadbać o kondycję naszej pralki. Zamiast tego można użyć octu. Wlej go do szuflady pralki i ustaw długi tryb. Będziesz zaskoczony, jak czyste będzie wnętrze.
  • Ocet świetnie sprawdza się także w przypadku prania kolorowych ubrań. Dodaj 1/3 ilości proszku i wypierz tak, jak zawsze.
  • Niektóre ubrania mocno przyciągają zwierzęcą sierść. Gdy będziesz prać akurat te rzeczy, dodaj ocet i ustaw długi tryb.

Wanna

spr2

Rozgrzej nieco octu w kuchence mikrofalowej (powinien być ciepły, ale nie gorący). Wymieszaj go z płynem do mycia naczyń w proporcji 1:1 i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Delikatnie wymieszaj obydwa płyny i powstałym roztworem spryskaj wannę i zostaw na pół godziny, a później przetrzyj gąbką.

Zakamarki w oknie

spr3

Posyp dane miejsca sodą oczyszczoną i dodaj nieco octu. Będzie się pienić. Zostaw mieszankę na 10 -15 minuty, a potem przetrzyj miejsce ręcznikiem papierowym.

Zabawki

spr4

Zabawki Twojego dziecka zazwyczaj leżą na podłodze, zbierając przy okazji kurz i brud. Logiczne jest więc, że co jakiś czas trzeba je czyścić. Najlepiej (plastikowe i pluszowe) włożyć do pralki i pozwolić jej zrobić to za nas.

Marker na podłodze

spr5

Jest to bardzo pomocna rada szczególnie dla tych, którzy mają dzieci z artystyczną duszą. Pozbycie się śladów mazaków ze ścian i podłóg jest pracochłonne i zabiera dużo energii. Istnieje jednak kilka sposobów, które pomogą Ci to naprawić.

  • Wyciśnij pastę do zębów na podłogę lub stół i zacznij pocierać nią miejsce.
  • Spryskaj miejsce pomazane markerem lakierem do włosów lub dezodorantem.
  • Inna metoda polega na użyciu sody i gąbki.

Lakier do paznokci

spr6

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że lakier spadł na podłogę, wiesz o co chodzi. Jest to podwójna tragedia. Nie dość, że tracisz swój ulubiony lakier, musisz jeszcze jakoś to posprzątać. Oto kilka porad:

  • Jeśli lakier nie miał szansy jeszcze wyschnąć, możesz szybko użyć zmywacza do paznokci, który zostawisz przez chwilę. Następnie wytrzeć wszystko ręcznikiem papierowym, a na koniec gumką.
  • Jeśli jest już suchy, możesz spryskać go lakierem do włosów, a później przetrzeć miejsce ciepłą wodą z mydłem.
  • Jeśli lakier wylądował na dywanie, zastosuj odplamiacz, a następnie przetrzyj miejsce wilgotną ściereczką.

Mikrofalówka

spr7

Dzięki tej poradzie wyczyścisz mikrofalówkę w zaledwie pięć minut. Przekrój cytrynę na pół, włóż do kubka i dodaj nieco cynamonu (może być sproszkowany). Włóż naczynie do mikrofalówki na 5 – 10 minut na najniższym obiegu. Cytryna pomoże wyczyścić i zdezynfekować mikrofalówkę, a cynamon zniweluje nieprzyjemne zapachy.

Błyszcząca kuchnia

spr8

Zmieszaj sodę oczyszczoną z oliwą, aby otrzymać gęstą pastę. Nałóż ją na miejsce, które chcesz, aby się błyszczały i zostaw na 5 – 10 minut. Teraz zetrzyj wszystko przy pomocy ścieki, wody i płynu do naczyń.

Kurz

spr9

Jest jeden prosty sposób na uniknięcie spędzania każdej wolnej chwili na wycieraniu kurzu. Kilka kropel oliwy z oliwek nanieś na ręcznik papierowy i przetrzyj nim powierzchnię, która Cię interesuje. Na koniec przetrzyj całość jeszcze raz suchym ręcznikiem. Cienka warstwa oliwy będzie chronić powierzchnie przed kurzem, a meble będą błyszczeć.

Twoja reakcja?

Super
Super
130
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
11
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz