Home Porady Dzięki tym dwóm składnikom oczyściła swoją twarz jak nigdy dotąd!

Dzięki tym dwóm składnikom oczyściła swoją twarz jak nigdy dotąd!

Dzięki tym dwóm składnikom oczyściła swoją twarz jak nigdy dotąd!

Pielęgnacja twarzy jest dla wielu kobiet priorytetem, gdyż jest to część ciała, na którą zwraca się uwagę w pierwszej kolejności, choćby podczas zwykłej rozmowy.

Wpływ na kondycję skóry mają m.in. takie czynniki jak zmiany klimatu, słońce i otaczające nas zanieczyszczenia. Jeśli nie będziemy o nią dbali w odpowiedni sposób, zauważymy objawy przedwczesnego starzenia się oraz tworzące się zmarszczki.

Kobiety stosują wiele kosmetyków, by utrzymać skórę w jak najlepszej kondycji, lecz nie zawsze zdają sobie sprawę jakie substancje chemiczne są w nich zawarte, a niektóre z nich najlepiej omijać szerokim łukiem.

Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie naturalnych preparatów, które szybko i skutecznie nawilżają skórę oraz dostarczają jej niezbędnych substancji odżywczych, i nie wywołują niepożądanych efektów ubocznych. Opisane poniżej produkty znajdują się niemal w każdym domu, lecz mało osób wie jak zastosować je w pielęgnacji twarzy.

Maseczka na twarz z oleju kokosowego i sody oczyszczonej

Nie zawiera drażniących substancji chemicznych i można ją stosować na każdy rodzaj skóry. Za pomocą tej maseczki możemy zmniejszyć blizny, usunąć brud oraz martwy naskórek, zredukować zmarszczki, trądzik, a nawet przebarwienia.

Zadaniem sody oczyszczonej jest nadanie skórze odpowiedniego pH i przyspieszenie gojenia, natomiast olej kokosowy nawilża ją oraz oczyszcza dzięki swoim właścwiościom przeciwbakteryjnym. Łączenie obu składników jest zupełnie bezpieczne, a najlepsze rezultaty osiąga się ze stosowania nierafinowanego oleju kokosowego.

Olej kokosowy i sodę należy mieszać w proporcjach 1:1, lecz w przypadku skóry wrażliwej najlepiej sprawdza się połączenie składników w proporcjach 2:1. Przygotowanie maseczki nie wymaga użycia innych substancji, lecz jeśli czujesz taką potrzebę, dodaj odrobinę ciepłej wody. Nałóz ją na skórę wykonując masaż twarzy, a następnie pozostaw na kilka minut i spłukaj ciepłą wodą.

Jest to jeden z najprostszych sposobów na wykonanie zdrowej i skutecznej maseczki do twarzy. Mamy nadzieję, że podzielisz się nim ze znajomymi!

Źródło: organicplanner.com

Twoja reakcja?

Super
Super
167
Ha ha
Ha ha
11
Wow
Wow
42
Smutny
Smutny
11
Zły
Zły
25

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz