Home Porady Jeśli masz te objawy, to najprawdopodobniej w Twoim ciele aż roi się od pasożytów!

Jeśli masz te objawy, to najprawdopodobniej w Twoim ciele aż roi się od pasożytów!

Jeśli masz te objawy, to najprawdopodobniej w Twoim ciele aż roi się od pasożytów!

Świadomość obecności pasożyta w naszym ciele jest na prawdę przerażająca, lecz takie sytuacje mają miejsce znacznie częściej niż nam się zdaje.

Większość przypadków infekcji pasożytniczych pozostaje niezdiagnozowana, ponieważ pacjenci nie wiedzą, że mają z nimi do czynienia. Często zdarza się, że obecność pasożytów w naszym ciele nie daje żadnych objawów, a w niektórych przypadkach ludzie czują się bardzo źle i zażywają masę leków, nie wiedząc nawet, że doskwierające im dolegliwości wywołane są przez „nieproszonych gości”.

Po czym poznać, że w naszym ciele znajdują się pasożyty?

1. Utrata wagi

Jeśli masz tasiemca lub glistę ludzką będziesz odczuwać potrzebę spożywania znacznie większej ilości jedzenia i zauważysz spadek wagi.

2. Zmęczenie

Pasożyty najczęściej żywią się naszym pokarmem, dlatego organizm nie będzie przyswajał potrzebnych mu substancji odżywczych, co w rezultacie będzie skutkować uczuciem nieustającego zmęczenia. Pasożyty jelitowe również produkują toksyny co dodatkowo będzie potęgować kiepskie samopoczucie. Jeśli dobrze się odżywiasz, śpisz odpowiednio długo i mimo to czujesz się ciągle zmęczony, to najwyższy czas umówić się na wizytę do lekarza.

3. Anemia

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, wiele pasożytów żywi się naszym pokarmem, a to często skutkuje niedoborem żelaza. Dzieci chore na anemię rozwijają się wolniej i mogą również doświadczyć spadków wagi.

4. Problemy skórne

Pasożyty, ze względu na wydzielane toksyny, mogą wywoływać pryszcze, trądzik, wysypki i inne objawy alergiczne. Jeśli doświadczasz problemów ze skórą i włosami, które ciężko wytłumaczyć, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

5. Swędzenie odbytu

Dyskomfort w tej okolicy jest bardzo często związany z faktem, że pasożyt wewnątrz nas złożył jaja. Swędzenia doświadcza się z reguły w nocy, a jeśli nie ustępuje po dwóch tygodniach, należy niezwłocznie udać się do lekarza po pomoc.

Jest wiele rodzajów pasożytów, które mogą zagnieździć się w ludzkim ciele, lecz najczęściej występującym jest blastocystis hominis będący drożdżakiem. Wywołuje on skurcze brzucha, gazy i wzdęcia.

Inne pasożyty:

  • tasiemiec
  • glista ludzka
  • giardia
  • schistosoma
  • nicienie

Układ odpornościowy odegra znaczącą rolę w wywołaniu objawów, które pozwolą Ci poznać infekcje pasożytniczą. Najbardziej popularna teoria głosi, że działanie pasożytów ogranicza się jedynie do układu pokarmowego, lecz to nie prawda. Wiele z nich wywołuje zaburzenia psychiczne, takie jak np. depresja czy nadpobudliwość.

Dzieje się tak ze względu na silną zależność pomiędzy układem trawiennym, a mózgiem. Toksyny uwalniane przez nieproszonego „gościa” będą szybko oddziaływać na nasz układ nerwowy.

Źródło: stethnews.com

Twoja reakcja?

Super
Super
19
Ha ha
Ha ha
23
Wow
Wow
103
Smutny
Smutny
31
Zły
Zły
37

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz