Home Porady Pod żadnym pozorem nie powinieneś podłączać tego do przedłużacza w te Święta.
5.43K

Pod żadnym pozorem nie powinieneś podłączać tego do przedłużacza w te Święta.

Jesteśmy raczej stroną poświęconą rozrywce, ale od czasu do czasu musimy przekazać też ważne ostrzeżenia, które mogą uratować Was przed różnymi niebezpieczeństwami.

Podgrzewacze powietrza mogą dawać nam ciepło, które jest tak potrzebne w trakcie zimy. Ale czy wiedziałeś, że podgrzewacze są też najczęstszą przyczyną pożarów?

To przerażająca prawda, która najbardziej dotyk tych, którzy są od nich mocno zależni. Kanadyjska telewizja KHSB przygotowała reportaż, który wstrząsnął wieloma posiadaczami takich podgrzewaczy. Według lokalnego strażaka jest jeden powód, który stoi za tymi pożarami, których dałoby się uniknąć. Są one najczęściej powodowane przez najsłabsze ogniwo, czyli przedłużacze.

gniazdko1

Listwy i przedłużacze pozwalają nam podłączyć wszelkie sprzęty w jednym miejscu. Takie rozwiązanie może działać, jeśli podłączamy sprzęty, które nie generują takiej mocy. W przeciwnym wypadku przedłużacz może nie być w stanie poradzić sobie z taką jej ilością.

Ponieważ większość z nas nie jest w stanie cały czas spoglądać na kable, może dojść do wielu katastrofalnych w skutkach wydarzeń. Jeśli martwisz się czy Twój podgrzewacz jest bezpieczny, a nie chcesz go wyrzucać, oto kilka porad, które powinieneś wziąć do serca.

Po pierwsze nigdy nie zostawiaj włączonego podgrzewacza, gdy nie ma Cię w pobliżu. Po drugie nie zostawiaj go włączonego, gdy idziesz spać.

Jeśli już korzystasz z podgrzewacza powietrza, nie używaj listwy, ani przedłużacza, aby podłączyć go do prądu. Podgrzewacz powinien także stać w odpowiednim miejscu. Ciuchy, zasłony i inne materiały, które są łatwopalne nie powinny być w pobliżu tego urządzenia. Nie ryzykuj, jeśli nie musisz.

Aby zwiększyć ciepło Twojego mieszkania zadbaj o to, aby każde pomieszczenie było dobrze odizolowane. Możesz także pokryć okna folią bąbelkową. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, jak utrzymać ciepło (bezpiecznie) w domu, możesz obejrzeć poniższy filmik.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz