Home zdrowie Używanie mikrofalówek wywołuje te choroby. Nie pomyślałbyś, jak zabójcze jest to urządzenie.
2.21K

Używanie mikrofalówek wywołuje te choroby. Nie pomyślałbyś, jak zabójcze jest to urządzenie.

Wiedzieliście, że 90% Amerykanów do przygotowania posiłków regularnie używa kuchenek mikrofalowych?

Mikrofalówki przekazują fale elektromagnetyczne poprzez żywność, wprowadzając molekuły w ruch, wibracje i ostatecznie podgrzewanie, gdyż reagują na promieniowanie mikrofalowe.

W mikrofalówce znajdziemy urządzenie, które nazywa się magnetron i to właśnie ono produkuje energię. Ta energia z kolei zamienia biegunowość molekuł z pozytywnej na negatywną. Zmienia się ona milion razy na sekundę w trakcie podgrzewania.

Kuchenki mikrofalowe bombardują cząsteczki żywności i sprawiają, że spolaryzowane cząsteczki promieniują przy tej samej częstotliwości milion razy na sekundę. Podgrzewa to jedzenie, ale w tym samym czasie powoduje izometrię strukturalną, czyli uszkodzenie strukturalnych cząsteczek żywności.

Szwajcarski biolog i specjalista żywności dr Hans Hertel opisał efekty podgrzanego jedzenia w kuchence mikrofalowej. Przez osiem tygodni, ośmiu ochotników mieszkało w kontrolowanym środowisku i sporadycznie jadło surową żywność, tradycyjnie gotowane potrawy i ogrzewane w kuchence mikrofalowej jedzenie. Próbki krwi pobierane były po każdym posiłku. Jedzenie podgrzane w mikrofalówce powodowało zmiany w składzie chemicznym krwi.

mikro1

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego jedzenie po wyjęciu z mikrofalówki jest często nierównomiernie podgrzane? Dzieje się tak, gdyż mikrofale wprawiają w drgania cząsteczki wody znajdujące się w pokarmie. Ponieważ powierzchnia jedzenia nie zawiera tyle samo wody, ogrzewane są nierówno.

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Stanforda zbadały wpływ mikrofal na mleko z kobiecej piersi. Jeden z badaczy stwierdził:

– „Podgrzewając w mikrofali ludzkie mleko nawet na niskiej regulacji, można zniszczyć niektóre z jej ważnych zdolności do walki z chorobą.”

Oprócz ogrzewania odkryto wiele innych niepokojących zmian w mleku.

Na początku 1991 roku, został złożony pozew przeciwko szpitalowi w Oklahomie. Pacjent zmarł po otrzymaniu krwi, która została podgrzana w kuchence mikrofalowej. A w 1976 roku Rosja zakazała mikrofali ze względu na ich negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Możliwe szkodliwe skutki korzystania z kuchenki mikrofalowej

 • Powodują wady wrodzone
 • długotrwałe jedzenie pokarmów podgrzewanych w mikrofali powoduje wzrost komórek rakowych we krwi, pokarmy z mikrofalówki powodują na żołądku i jelitach narośla rakowe (guzy). Może to wyjaśniać szybki wzrost zachorowań na raka jelita grubego w Ameryce.
 • mogą spowodować trwałe uszkodzenie mózgu przez zwarcie impulsów magnetycznych.
 • niedobory układu immunologicznego poprzez zmiany w gruczołach chłonnych i w surowicy krwi.
 • utrata pamięci
 • pogorszenie koncentracji
 • niestabilność emocjonalna
 • spadek inteligencji.

Co kuchenka mikrofalowa robi z naszym jedzeniem?

 • Minerały, witaminy i składniki odżywcze po podgrzaniu w kuchence mikrofalowej maleją lub są tak zmienione, że organizm ludzki czerpie z nich niewiele korzyści.
 • Podgrzewanie w mikrofali mleka z płatkami zbożowymi zamienia niektóre z aminokwasów na substancje rakotwórcze. Rozmrażanie mrożonych owoców sprawiło, że ich glikozyd i galaktozyd zawierał substancje rakotwórcze. Nawet krótkie podgrzewanie w mikrofali surowych, ugotowanych albo zamrożonych warzyw przerobiło ich alkaloidy roślinne na czynniki rakotwórcze.
 • Promieniowanie mikrofali niszczy i deformuje cząsteczki w żywności i tworzy niebezpieczne związki radioaktywne

Wnioski są oczywiste. Mikrofale przyczyniają się do raka i innych złośliwych chorób. Mają one zdolność niszczenia witamin w naszej żywności i osłabiają nasz organizm.

Źródło: organicandhealthy.org

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz