Home jedzenie Najlepsze 14 potraw, które naturalnie pozbędą się wszelkich pasożytów z Twojego organizmu.

Najlepsze 14 potraw, które naturalnie pozbędą się wszelkich pasożytów z Twojego organizmu.

Najlepsze 14 potraw, które naturalnie pozbędą się wszelkich pasożytów z Twojego organizmu.

Pasożyty zazwyczaj niewidoczne gołym okiem, często rozprzestrzeniają się poprzez wodę i jedzenie.

Powszechnie uważa się, że największy problem z pasożytami istnieje w biedniejszych krajach, w których nie przykłada się większej wagi do zdrowia. Jednak w rzeczywistości tak nie jest. Te stworzenia mogą żyć wszędzie.

Niedawne badania przeprowadzone przez Center for Disease Control wykazało, że w samych Stanach Zjednoczonych jest wiele milionów przypadków zakażeń pasożytami. Same kocie odchody infekują ponad 60 milionów Amerykanów rocznie. Dlatego też nie można być zawsze pewnym, że w Twoim ciele nie skrył się jakiś pasażer na gapę.

To samo badanie wykazało, że spośród milionów zakażonych Amerykanów, ponad 300,000 jest nosicielem świdrowca amerykańskiego, który może doprowadzić do chorób serca i uszkodzeń mózgu. Szpitale zgładzają około 1000 przypadków tasiemca uzbrojonego rocznie.

Infekcje pasożytnicze mogą być problemem nie tylko ze względu na ich rozprzestrzenianie się, ale także z powodu poważnych skutków, które mogą mieć duży wpływ na życie. Mogą obciążyć Cię na całe życie, doprowadzić do niewydolności serca, ślepoty, padaczki, a nawet śmierci.

Na szczęście istnieją naturalne i tanie sposoby na zabicie pasożytów. Oczywiście zapobiegać jest lepiej niż leczyć i na pewno możesz zrobić coś, aby nie kusić losu. Poniżej znajdziesz kilka naturalnych składników, których możesz użyć do stworzenia naturalnych leków na pasożyty. Jeśli chodzi o zioła, radzimy najpierw skonsultować się z ekspertem.

#1. Czosnek

Nasze doświadczenia kulinarne nie byłyby takie same, gdyby nie czosnek. Oprócz cudów, jakie potrafi on zrobić w kwestiach smaku, ma on także mnóstwo korzyści zdrowotnych. Potrafi pozbyć się pasożytów, jak ogoniastek jelitowy czy glisty.

#2. Cebula

Sok z cebuli może nie brzmi jakoś przesadnie apetycznie, ale jest świetny w walce z pasożytami, jak tasiemce i Strongyloides stercoralis. Zawartość siarki sprawia, że ma ona właściwości, które zwalczają tych nieproszonych gości z naszego organizmu. Gdy zostaniesz zdiagnozowany z pasożytami, pij 2 łyżki soku z cebuli dwa razy dziennie. Poprawę poczujesz po około 2 tygodniach.

#3. Olej kokosowy

Większość korzyści oleju kokosowego pochodzi od tego, że zawiera on naturalne, nasycone kwasy tłuszczowe. Olej wypłukuje wszelkie toksyny z twojego organizmu, pozbywając się przy okazji przywry i ogoniastka jelitowego. Olej kokosowy jest wszechstronny i można go używać w wielu daniach.

#4. Olej z oregano

Kolejnym olejem, który może okazać się skuteczny w walce z pasożytami to olej z oregano. Wystarczy zmieszać go z wodą i pić trzy razy dziennie. Niektórym nie pasuje gorzki smak, więc dodają do niego także kilka kropel soku z cytryny.

#5. Ananas

Ananasy nie tylko są pyszne, ale także bardzo odżywcze. Oprócz innych korzyści dla zdrowia, owoce te mają zdolność wypłukiwania niektórych pasożytów z organizmu, jak na przykład tasiemce. Ananasy zawierają bromelinę, czyli enzym trawienny, który robi robotę.

#6. Kora drzewa granatu

Owoc ten wykorzystywany jest do leczenia wielu chorób. Jednak w przypadku infekcji pasożytniczych najskuteczniejsza jest kora drzewa. Od lat używa się jej w leczeniu problemów trawiennych, jak biegunka. Jest też przydatna w zwalczaniu najbardziej okrutnych pasożytów. Możesz także spożywać sok z granatów, ale musisz robić to często, nawet 4 – 5 razy dziennie.

#7. Aloes

Gdy mowa o ziołach, które mają właściwości medyczne, aloes jest jednym z najpopularniejszych. Używa się go w różnych przypadkach, jak poparzenia, ale wykorzystywany jest także w kosmetykach. Dodatkowo jego właściwości oczyszczające pomagają pozbyć się pasożytów z organizmu. Można go używać w formie żelu, proszku czy nawet tabletek. Jeśli masz zamiar spożywać go doustnie, należy skonsultować się z lekarzem, gdyż przedawkowanie może być niebezpieczne dla kobiet w ciąży i dzieci.

#8. Komosa piżmowa

Kolejnym ziołem znanym ze swoich właściwości pasożytobójczych. Nie jest jednak tak znany, jak aloes i najczęściej wykorzystuje się go w Ameryce Środkowej i Południowej. Od dawna używany był do blokowania i pozbywania się pasożytów, jak tasiemce i tęgoryjce. Zazwyczaj robi się z niego herbatę. Upewnij się, że nie będziesz spożywać nasion, gdyż zawierają one toksyczny olejek eteryczny.

#9. Nerecznica samcza

Jest to bardzo skuteczna roślina w walce z pasożytami. Jednak ponieważ jest bardzo trująca, należy zachować ostrożność przy jej spożywaniu. Warto najpierw skonsultować się z ekspertem, aby dowiedzieć się, jak poprawnie ją przyjmować. Nerecznica może doprowadzić do śmierci, dlatego zalecamy szczególną ostrożność.

#10. Bylica piołun

Bylica to roślina, która ma właściwości zwalczające tasiemce i inne im podobne pasożyty. Dodatkowo pomaga na trawienie, niskie libido, brak apetytu i problemy z woreczkiem żółciowym. Działa najskuteczniej w formie olejku eterycznego.

#11. Migdały

W migdałach znajdziemy sporo kwasów tłuszczowych. To pomoże pozbyć się podrażnień wewnętrznych, a w efekcie również i pasożytów. Przeciwpasożytnicze działanie migdałów zostało potwierdzone badaniami.

#12. Nalewka z czarnego orzecha

Wiele badań potwierdziło pasożytniczobójcze właściwości nalewki z czarnego orzecha. Jest to także świetny środek przeczyszczający, posiadający zdolność oczyszczania organizmu z pasożytów. Zawiera też związki, które natleniają krew. Jest to potężne lekarstwo, które powinno być zażywane pod okiem eksperta.

#13. Nasiona dyni

Według wielu badań, nasiona dyni są naturalnym środkiem przeciwko wszelkim robakom w układzie trawiennym. Nasiona te nie zabijają pasożytów, ale pomagają wypłukać je z organizmu. Paraliżują je, a dzięki temu bardzo łatwo pozbyć się ich z ciała. Bardzo łatwo włączyć do diety. Wystarczy upiec je w piekarniku.

#14. Nasiona papai

Kolejnym świetnymi nasionami, które wspomogą Cię w walce z pasożytami są nasiona papai. Zostało to potwierdzone przez badania przeprowadzone w Maryland Medical Center oraz Asian Pacific Journal of Tropical Medicine. W najnowszym badaniu 30 uczestników zaczęło spożywać nasiona papai zmieszane z miodem. 23 z nich pozbyło się pasożytów wykrywalnych w stolcu. Nasiona można jeść na surowo, ale warto dodać je do sałatki, lub innej potrawy. Możesz też dorzucić je do swojego smoothie.

Twoja reakcja?

Super
Super
16
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz