Home Porady Ważne ostrzeżenie od straży pożarnej: nigdy nie używaj przedłużacza do tego.
33.61K

Ważne ostrzeżenie od straży pożarnej: nigdy nie używaj przedłużacza do tego.

Przedłużacze to praktyczne i przydatne urządzenia. Nie zmienia to jednak faktu, że należy ich odpowiednio używać.

Szczególnie w okresie Świąt i Sylwestra strażacy odnotowują wzrost wypadków związanych z używaniem przedłużaczy. Dlaczego? Robimy to niewłaściwie.

Strażacy przypominają, że przedłużacz wytrzyma tylko określoną ilość energii. Typowy przedłużacz może zaopatrzyć w prąd 57 laptopów albo 4 ekspresy do kawy, ale już tylko 2 suszarki do włosów. Ważne jest, aby wiedzieć co możemy podłączyć do przedłużacza, aby nic się nie stało.

pozar1

Źródło: wikimedia.org

Koniecznie trzeba pamiętać, że podłączenie zbyt dużej ilości sprzętów, które wymagają sporo prądu może wywołać przegrzanie przedłużacza, a to nie tylko doprowadzi do jego uszkodzenia, ale także do wybuchu i pożaru.

pozar2

Źródło: facebook.com

Jak wspomnieliśmy, szczególnie w okresie zimowym straż pożarna ma mnóstwo pracy związanej z przedłużaczami. Czasem trzeba dogrzać mieszkanie dodatkowym, przenośnym kaloryferem, a przedłużacze nie są zaprojektowane z myślą o wytrzymaniu takiego przepływu prądu. Szacuje się, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych doszło do 56 tysięcy pożarów w grudniu, styczniu i lutym w latach 2009 – 2013.

pozar3

Źródło: wikimedia.org

Straż pożarna apeluje, aby nie używać zepsutych przedłużaczy, nie przeładowywać ich, ani nie używać zbyt długo.

Twoja reakcja?

Super
Super
38
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
55
Smutny
Smutny
22
Zły
Zły
30

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz