Home Porady 5 ćwiczeń, dzięki którym pozbędziesz się niechcianego tłuszczu z pleców oraz dodatkowo je wzmocnisz.

5 ćwiczeń, dzięki którym pozbędziesz się niechcianego tłuszczu z pleców oraz dodatkowo je wzmocnisz.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę najprostszych, ale skutecznych ćwiczeń na plecy, które można wykonywać wszędzie. Wszystko, czego potrzebujesz to… ściana.

#1. Kark i głowa

plecy1Stań po ścianą i dociśnij do niej plecy, zaczynając od kości ogonowej. Następnie wygnij górną część pleców tak, aby nie dotykała ściany. Odciągnij wierzchołek głowy do sufitu, aby wydłużyć sylwetkę. Pamiętaj, aby nie zbliżać podbródka do obojczyków. W trakcie wykonywania tego ćwiczenia, powinieneś odczuwać niewielkie napięcie mięśni szyi.

#2. Górna część kręgosłupa

plecy2

Źródło: instagram.com

Stań tyłem, blisko ściany z ramionami wzdłuż tułowia i wnętrzem dłoni skierowanym do ciała. Powoli pociągnij łokcie do tyłu, aż dotkną ściany. Pamiętaj, aby ramiona nie powędrowały do przodu i wpłynęły na sylwetkę w trakcie wykonywania ćwiczenia. Powtórz ruch kilkukrotnie.

#3. Ramiona

plecy3

Przyciśnij kręgosłup do ściany. Powoli wyciągnij lewe ramię od niej, nadal dociskając łopatkę. Powtórz kilkukrotnie, a później zmień strony.

#4. Obszar lędźwiowy

plecy4Źródło: instagram.com

Dociśnij kręgosłup do ściany i przesuwaj go w dół ściany, lekko uginając kolana. Odcinek lędźwiowy kręgosłupa solidnie dociśnij do ściany, zaciskając mięśnie brzucha. Teraz powoli wyprostuj jedną nogę, upewniając się, że cały czas wciskasz lędźwie w ścianę. Wykonując ten ruch, połóż dłonie na biodrach, lekko je dociskając.

Uwaga: jeśli poczujesz ból lub dyskomfort w dolnej części pleców, nie wykonuj tego ćwiczenia.

#5. Kość ogonowa

plecy5

Źródło: instagram.com

Stań pochylony i oprzyj się o ścianę. Nogi trzymaj w odległości 35 – 40 cm od niej. Powoli zacznij dociskać pośladki do ściany, uginając kolana w wygodny dla siebie sposób. Dolna część kręgosłupa powinna być przyciśnięta do ściany i nie powinieneś odczuwać dyskomfortu. Powtórz ruch kilkukrotnie.

Źródło: brightside.me

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz